Ochrona środowiska – studia II stopnia

Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska

dyplomSTUDIA MAGISTERSKIE
1,5-roczne, stacjonarne i niestacjonarne (zaoczne)

kandydaciW celu stwierdzenia, czy posiadany dyplom ukończenia studiów uprawnia do podjęcia kształcenia na tym kierunku, należy skontaktować się ze wskazaną osoba na wydziale (pokrewieństwo kierunków).

dokumentSPECJALNOŚCI:

• ekoinżynieria
  • kształtowanie środowiska

ksiazkiNa tym kierunku uzyskasz wiedzę i kompetencje z zakresu nauk przyrodniczych i nauk o środowisku, a także nauk technicznych, rolniczych i leśnych, planowania przestrzennego i metodyki badań środowiskowych. Będziesz umiał samodzielne rozwiązywać problemy z zakresu ochrony środowiska w ujęciu lokalnym, regionalnym, krajowym i globalnym – również w niestandardowych sytuacjach. Będziesz mógł wydawać opinie na podstawie niekompletnych lub ograniczonych informacji z zachowaniem zasad prawnych, ekonomicznych i etycznych. Będziesz umiał porozumiewać się w sprawach ochrony środowiska zarówno ze specjalistami jak i niespecjalistami, a także organizować pracę grupową i kierować pracą zespołów.

punktPERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA:

• praca w instytutach badawczych, instytucjach zintegrowanego zarządzania oraz ochrony środowiska
  • praca w przemyśle, rolnictwie, administracji państwowej i samorządowej

Zobacz: Plany studiów