Elektronika i telekomunikacja – studia II stopnia

Wydział Elektryczny

dyplomSTUDIA INŻYNIERSKIE
1,5-roczne, stacjonarne i niestacjonarne (zaoczne), które mogą być kontynuowane w szkole doktorskiej

kandydaciW celu stwierdzenia, czy posiadany dyplom ukończenia studiów uprawnia do podjęcia kształcenia na tym kierunku, należy skontaktować się ze wskazaną osobą na wydziale (pokrewieństwo kierunków).

dokumentSPECJALNOŚCI:

• TELEKOMUNIKACJA
  • APARATURA ELEKTRONICZNA (na studiach niestacjonarnych)

ksiazkiNa tym kierunku zdobędziesz specjalistyczną wiedzę w zakresie teleinformatyki, inżynierii materiałowej, telekomunikacji bezprzewodowej, przetwarzania sygnałów i algorytmów kompresji danych, cyberbezpieczeństwa, zarządzania sieciami i usługami telekomunikacyjnymi, kompatybilności elektromagnetycznej, sieci światłowodowych, elektronicznych systemów pomiarowych, metod sztucznej inteligencji, komputerowego wspomagania projektowania. Będziesz posiadał umiejętność projektowania, integracji i eksploatacji urządzeń oraz systemów elektronicznych i telekomunikacyjnych, a także będziesz biegle posługiwać się innowacyjnymi technikami informatycznymi w środowisku przemysłowym i w życiu codziennym.

Ukończenie studiów II stopnia na kierunku elektronika i telekomunikacja na specjalności telekomunikacja uprawnia do ubiegania się o uzyskanie uprawnień budowlanych w specjalności telekomunikacyjnej.

punktPERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA:

• na stanowisku obsługi i utrzymania ruchu systemów i urządzeń produkcyjnych, obsługi energoelektronicznych układów zasilania energią elektryczną,
  • zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkujących przemysłowe układy sterowania,
  • programowanie aplikacji Przemysłowego Internetu Rzeczy lub jako specjalista integracji sygnałów oraz danych,
  • wytwarzanie i eksploatacja sprzętu kontrolno-pomiarowego,
  • pełnienie samodzielnych funkcji projektanta systemów przetwarzania, transmisji i udostępniania informacji,
  • pełnienie samodzielnych funkcji w centrach konstrukcyjnych, ośrodkach badawczo-rozwojowych,
  • własna działalność gospodarcza w zakresie produkcji, wdrażania lub napraw sprzętu i systemów elektronicznych.

Zobacz: Plany studiów