Elektronika i telekomunikacja – studia II stopnia

Wydział Elektryczny

dyplomSTUDIA INŻYNIERSKIE
1,5-roczne, stacjonarne i niestacjonarne (zaoczne)

kandydaciW celu stwierdzenia, czy posiadany dyplom ukończenia studiów uprawnia do podjęcia kształcenia na tym kierunku, należy skontaktować się ze wskazaną osoba na wydziale (pokrewieństwo kierunków).

dokumentSPECJALNOŚCI:

• TELEKOMUNIKACJA

ksiazkiJako absolwent kierunku będziesz posiadał kompleksową wiedzę obejmującą całokształt zagadnień tej dyscypliny, poczynając od jej teorii, poprzez specjalistyczne przedmioty techniczne (w tym także projektowanie systemów i instalacji telekomunikacyjnych), po zagadnienia budownictwa telekomunikacyjnego i prawa budowlanego.

Będziesz miał wiedzę specjalistyczną w zakresie elektroniki, teleinformatyki, inżynierii materiałowej, telekomunikacji przewodowej, optycznej i radiowej, przetwarzania sygnałów i algorytmów kompresji danych stosowanych w telekomunikacji, budownictwa telekomunikacyjnego, bezpieczeństwa informacji i systemów teleinformatycznych, zarządzania sieciami i usługami telekomunikacyjnymi, kompatybilności elektromagnetycznej urządzeń elektronicznych, elementów i urządzeń fotonicznych w telekomunikacji, sieci światłowodowych, elektronicznych systemów pomiarowych, metod sztucznej inteligencji w elektronice i telekomunikacji, metod numerycznych i komputerowego wspomagania projektowania.
Zdobędziesz szereg umiejętności praktycznych. Będziesz posiadał umiejętność projektowania, instalacji i eksploatacji urządzeń oraz systemów elektronicznych i telekomunikacyjnych a także będziesz biegle posługiwać się technikami informatycznymi w życiu codziennym i pracy zawodowej.

Ukończenie studiów na tej specjalności pozwala na przystąpienie do egzaminów państwowych na uprawnienia budowlane w specjalności telekomunikacyjnej, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z 28 kwietnia 2006 w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.

Możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich.

punktPERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA:

• stanowiska obsługi i utrzymania ruchu systemów i urządzeń produkcyjnych, obsługa energoelektronicznych układów zasilania energią elektryczną
  • projektant systemów przetwarzania, transmisji i udostępniania informacji
  • przedsiębiorstwa produkujące przemysłowe układy sterowania
  • operator sieci telekomunikacyjnych
  • dostawca usług internetowych i multimedialnych
  • bankowość
  • w jednostkach administracji publicznej
  • duże zakłady produkcyjne i usługowe posiadające lokalne sieci teleinformatyczne
  • zakłady sprzętu kontrolno-pomiarowego
  • szpitale
  • przedsiębiorstwa, gdzie wymagana jest szeroka wiedza ogólnotechniczna