Construction and building systems engineering – studia I stopnia

dyplomSTUDIA INŻYNIERSKIE
3,5-letnie, stacjonarne

ksiazki

Absolwent jest przygotowany do samodzielnego realizowania zadań inżynierskich związanych z wykonawstwem obiektów i instalacji inżynierskich, kierowaniem i nadzorowaniem robót budowlanych i instalatorskich. Jest przygotowany do projektowania obiektów budowlanych o małej kubaturze, z uwzględnieniem podstawowych instalacji budowlanych. Ponadto jest przygotowany do wspólnego działania przy projektowaniu obiektów użyteczności publicznej, przemysłowych i komunikacyjnych oraz przy organizowaniu, kierowaniu i nadzorowaniu procesu realizacji wszystkich rodzajów obiektów budowlanych. Ma wiedzę i kompetencje związane z projektowaniem, wykonawstwem i eksploatacją instalacji inżynierskich: wodociągowo-kanalizacyjnych, grzewczych, oraz gazowych. Ponadto ma podstawową wiedzę i kompetencje z zakresu funkcjonowania systemów zaopatrzenia w wodę, ciepłownictwa, oczyszczania i odprowadzania ścieków, usuwania i unieszkodliwiania odpadów.

Absolwent może podejmować pracę w przedsiębiorstwach wykonawczych, nadzorze budowlanym, wytwórniach betonu i konstrukcji budowlanych, zakładach recyklingu konstrukcji budowlanych oraz jednostkach administracji związanej z budownictwem, transportem i architekturą. Zna podstawy biznesu i zarządzania przydatne przy zakładaniu i kierowaniu własną firmą. Ma fachową wiedzę niezbędną do prowadzenia działalności w zakresie rzemiosł budowlanych.

Absolwent, po spełnieniu pozostałych wymagań ustawowych, ma podstawę do ubiegania się o uprawnienia budowlane do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie – do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń oraz do projektowania w ograniczonym zakresie. Jest przygotowany do podjęcia studiów II stopnia na kierunkach związanych z budownictwem i inżynierią środowiska.

Zobacz: Plany studiów