Automatyka i robotyka – studia II stopnia

Wydział Elektryczny

dyplomSTUDIA MAGISTERSKIE
1,5-roczne, stacjonarne, które mogą być kontynuowane w szkole doktorskiej

kandydaciKandydat musi posiadać kwalifikacje I stopnia oraz kompetencje niezbędne do kontynuowania kształcenia na studiach drugiego stopnia na tym kierunku.
W celu stwierdzenia, czy posiadany dyplom ukończenia studiów uprawnia do podjęcia kształcenia na tym kierunku, należy skontaktować się ze wskazaną osobą na wydziale (pokrewieństwo kierunków).

dokumentSPECJALNOŚCI:

• AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA
  • SYSTEMY INFORMATYCZNE

ksiazki

Na tym kierunku zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie inteligentnych systemów produkcyjnych, cyfryzacji i integracji systemów przemysłowych, sterowania w czasie rzeczywistym, interfejsów kooperacji człowieka z robotem. Będziesz przygotowany do innowacyjnego wykonywania zadań z zakresu komputerowych układów sterowania robotów, sztucznej inteligencji, współpracy i autonomii robotów.

punktPERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA:

• praca w przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem nowoczesnych systemów automatyzacji i robotyzacji procesów, układów sterowania manipulatorów i robotów mobilnych, systemów diagnostycznych i decyzyjnych,
  • programowanie aplikacji Przemysłowego Internetu Rzeczy lub jako specjalista integracji danych i informacji,
  • zatrudnienie w przedsiębiorstwach na stanowiskach związanych z eksploatacją i utrzymaniem ruchu systemów automatyki,
  • wykonywanie samodzielnych funkcji w centrach konstrukcyjnych, ośrodkach badawczo-rozwojowych.

Zobacz: Plany studiów