Automatyka i robotyka – studia II stopnia

Wydział Mechaniczny

dyplomSTUDIA MAGISTERSKIE
1,5-roczne, stacjonarne

kandydaciKandydat musi posiadać kwalifikacje I stopnia oraz kompetencje niezbędne do kontynuowania kształcenia na studiach drugiego stopnia na tym kierunku.
W celu stwierdzenia, czy posiadany dyplom ukończenia studiów uprawnia do podjęcia kształcenia na tym kierunku, należy skontaktować się ze wskazaną osoba na wydziale (pokrewieństwo kierunków).

dokumentSPECJALNOŚCI:

• AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA
  • SYSTEMY INFORMATYCZNE

ksiazkiJako absolwent studiów magisterskich będziesz miał poszerzoną wiedzę i umiejętności w zakresie analizy i identyfikacji obiektów sterowania, dynamiki i sterowania robotów i manipulatorów oraz projektowania zaawansowanych układów sterowania. Będziesz umiał projektować systemy sztucznej inteligencji, systemy przetwarzania sygnałów i obrazów, regulatory i algorytmy sterowania realizowane w specjalizowanych układach elektronicznych. Samodzielnie zaprojektujesz inteligentne urządzenia, wyposażysz je w układy pomiarowe, napędowe i sterujące oraz uruchomisz je i przetestujesz. Będziesz przygotowany do pracy w instytucjach naukowo-badawczych oraz nowoczesnych przedsiębiorstwach przemysłowych.

Jako absolwent specjalności automatyka przemysłowa będziesz miał wiedzę na temat zaawansowanych układów sterowania, systemów wspomagania decyzji, systemów automatyzacji i robotyzacji. Zaprojektujesz, oprogramujesz, uruchomisz, przetestujesz i obsłużysz układy regulacji automatycznej, w tym układy pracujące w czasie rzeczywistym. Wiedzę możesz wykorzystać w projektowaniu nowych oraz modernizacji istniejących układów sterowania procesów przemysłowych i zrobotyzowanych linii produkcyjnych.

Po ukończeniu specjalności systemy informatyczne będziesz miał wiedzę na temat systemów inteligentnych i autonomicznych, systemów automatyzacji procesów, baz danych. Będziesz umiał projektować, programować i obsługiwać systemy sztucznej inteligencji i systemy autonomiczne, przemysłowe sieci komputerowe, sterowniki czasu rzeczywistego, bazy danych. Będziesz przygotowany do projektowania inteligentnych systemów technicznych. Zatrudnienie możesz znaleźć jako projektant i programista układów automatycznego sterowania, specjalizowanych sterowników i regulatorów, przemysłowych sieci komputerowych oraz aplikacji baz danych w przemyśle.

punktPERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA:

• stanowiska związane z projektowaniem układów pomiarowych, napędowych i sterujących
  • praca przy programowaniu i obsłudze systemów automatyki i robotyki, serwisowanie urządzeń wykonawczych, sterowników, regulatorów, robotów
  • przemysłowych, systemów wizualizacji na potrzeby zautomatyzowanych linii produkcyjnych, zrobotyzowanych gniazd montażowych, zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych i innych
  • stanowiska wymagające wiedzy w zakresie projektowania, programowania i obsługi systemów sztucznej inteligencji i systemów autonomicznych, przemysłowych sieci komputerowych
  • projektant inteligentnych i autonomicznych produktów oraz systemów

Zobacz: Plany studiów