Automatyka i robotyka – studia I stopnia

Wydział Mechaniczny

dyplomSTUDIA INŻYNIERSKIE
3,5-letnie, stacjonarne, które mogą być kontynuowane na studiach II stopnia na tym kierunku

ksiazki

Na tym kierunku zdobędziesz wiedzę z zakresu automatyki i robotyki, programowania systemów wbudowanych i sterowników PLC, napędów elektrycznych i płynowych, cyfrowych systemów pomiarowych, automatyzacji, robotyzacji i wizualizacji procesów produkcyjnych, przemysłowych sieci komunikacyjnych, systemów sterowania w czasie rzeczywistym, nawigacji robotów mobilnych. Zdobędziesz umiejętności projektowania, budowania, uruchamiania i testowania układów automatycznego sterowania oraz systemów robotyki przemysłowej i usługowej. Będziesz potrafił projektować autonomiczne układy sterowania oparte na sieciach przemysłowych i programowalnych sterownikach logicznych.

punktPERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA:

• praca w przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem, wdrażaniem i obsługą zautomatyzowanych linii produkcyjnych oraz przemysłowych układów i systemów sterowania,
  • wdrażanie i eksploatacja robotów przemysłowych oraz robotów mobilnych,
  • wykonywanie samodzielnych funkcji technicznych w zakresie automatyki i robotyki

Zajęcia prowadzone na Wydziale Mechanicznym oraz Wydziale Elektrycznym.

Zobacz:
Plany studiów