Architektura krajobrazu – studia II stopnia

Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku

dyplomSTUDIA MAGISTERSKIE
1,5-roczne, stacjonarne i niestacjonarne

kandydaciNa studia drugiego stopnia przyjmowani są absolwenci studiów inżynierskich kierunku architektura krajobrazu i absolwenci kierunków pokrewnych. Kandydat, który ukończył kierunek pokrewny, może podjąć studia drugiego stopnia, jeżeli uzupełnienie braków kompetencyjnych może być zrealizowane w ramach przedmiotów ustalonych przez Dziekana Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska w wymiarze nieprzekraczającym 30 punktów ECTS.
W celu stwierdzenia, czy posiadany dyplom ukończenia studiów uprawnia do podjęcia kształcenia na tym kierunku, należy skontaktować się ze wskazaną osoba na wydziale (pokrewieństwo kierunków).

dokumentSPECJALNOŚĆ:

• PROJEKTOWANIE I URZĄDZANIE KRAJOBRAZU

ksiazkiJako absolwent kierunku będziesz posiadał wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, rolniczych, technicznych, społecznych i sztuk pięknych. Połączysz wiedzę z tych obszarów oraz będziesz umiał stosować podejście systemowe w projektowaniu i urządzaniu obiektów architektury krajobrazu. Zgodnie z zadaną specyfikacją, uwzględniającą aspekty przyrodnicze, historyczne, artystyczne, społeczne i ekonomiczne, zaprojektujesz złożone obiekty architektury krajobrazu oraz zrealizujesz tego typu projekty używając odpowiednich metod, technik i narzędzi. Będziesz posiadał umiejętności wykonywania zadań badawczych, projektowych i realizacyjnych w zakresie:

• kształtowania krajobrazu w skali regionu, w tym parków narodowych, parków krajobrazowych i innych obszarów prawnie chronionych;
  • kształtowania krajobrazu w skali miejscowej, w tym w zakresie ochrony i rewitalizacji historycznych układów urbanistycznych i ruralistycznych
  • kształtowania krajobrazu miejskiego i otwartego, w tym w otoczeniu budowli inżynierskich.;

Będziesz przygotowany do współpracy z innymi specjalistami uczestniczącymi w projektowaniu, budowie i pielęgnowaniu obiektów architektury krajobrazu.

punktPERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA:

• pracownik w pracowniach projektowych zagospodarowania obiektów architektury krajobrazu
  • pracownik firm realizujących i pielęgnujących obiekty architektury krajobrazu
  • urzędnik w jednostkach administracji publicznej
  • pracownik jednostek opracowujących strategie, studia i projekty planów zagospodarowania przestrzennego, projekty urbanistyczne i ruralistyczne
  • pracownik zarządów parków narodowych i krajobrazowych, instytucji badawczych i ośrodków badawczo-rozwojowych
  • pracownik instytucji zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu ochrony i kształtowania krajobrazu
  • samodzielna praktyka projektowa

Zobacz: Plany studiów