Inżynieria rolno-spożywcza i leśna – studia II stopnia

Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku

dyplomSTUDIA MAGISTERSKIE
1,5-roczne, stacjonarne i niestacjonarne

kandydaciW celu stwierdzenia, czy posiadany dyplom ukończenia studiów uprawnia do podjęcia kształcenia na tym kierunku, należy skontaktować się ze wskazaną osoba na wydziale (pokrewieństwo kierunków).

ksiazkiAbsolwent studiów drugiego stopnia kierunku Inżynieria rolno-spożywcza i leśna jest przygotowany do wykonywania zaawansowanych zadań inżynierskich ukierunkowanych na potrzeby rolnictwa oraz gospodarki żywnościowej i leśnej. Posiada pogłębione umiejętności w zakresie przetwórstwa surowców i produktów rolno-spożywczych, nadzorowania procesów oraz systemów produkcyjnych występujących w rolnictwie, przemyśle rolno-spożywczym i leśnictwie, a także zagospodarowania i wykorzystania produktów ubocznych powstających w procesach produkcyjnych tej branży. Interdyscyplinarny charakter wykształcenia umożliwia pracę w różnych gałęziach produkcji, a szczególnie w tych, które realizują zadania związane z sektorem gospodarki żywnościowej.

punktPERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA:

• Absolwenci znajdą zatrudnienie w sektorze rolno – spożywczym, który jest jednym z największych działów gospodarki, obejmuje wytwarzanie środków produkcji dla rolnictwa i przemysłu spożywczego oraz handlu maszynami rolniczymi,
    • szkolnictwie zawodowym,
    • zakładach naprawczo-usługowych,
    • biurach konstrukcyjnych,
    • branżowych instytutach naukowo-badawczych i jednostkach samorządu terytorialnego.

Zobacz: Plany studiów