Modelowanie wspomagające projektowanie maszyn – kurs zaawansowany

Charakterystyka kursu

Kurs na różnych poziomach zaawansowania dla osób projektujących maszyny i urządzenia, elementy maszyn, konstrukcje stalowe, meble, formy wtryskowe i inne.

Zakres szkolenia obejmuje:

• Projektowanie w budowie maszyn
  • Modelowanie wieloobiektowe w reprezentacji b-rep oras csg
  • Modelowanie konstrukcji strukturalnych
  • Zaawansowane szkicowanie 3D
  • Pobieranie danych z arkuszy kalkulacyjnych
  • Parametryzacja modeli
  • Konfiguracje modeli oparte na tabeli i arkuszu Exel
  • Konfiguracje operacji
  • Konfigurowanie złożeń
  • Modelowanie arkuszy blachy
  • Modelowanie złożeń
  • Tworzenie dokumentacji płaskiej
  • Wymiarowanie modeli z użyciem DimExpert
  • Neutralne formaty plików i praca z modelami bez historii –feature recognition

Sylwetka absolwenta

Absolwent będzie potrafił wykorzystywać nowoczesne narzędzia i techniki komputerowego wspomagania prac projektowych CAD (modelowania geometrycznego 2D i 3D),

Kurs przygotowuje absolwenta do podjęcia pracy na stanowiskach konstrukcyjnych w szeroko rozumianej branży mechanicznej. Absolwent kursu jest wykształcony w zakresie: bryłowego modelowania geometrycznego jedno i wieloobiektowego, projektowania konceptualnego, szczegółowego i realizacyjnego.

Osoba odpowiedzialna

dr inż. Jarosław Szusta