Efektywne zarządzanie przepływem produkcji – vademecum kierownika

Rodzaj usługi: szkolenie
Liczba godzin usługi: 30
Cena (netto / brutto): 1500,00 zł / 1500,00 zł
Termin: 22.02.2020 – 22.03.2020
Termin rekrutacji: 01.12.2019 – 14.02.2020
Maksymalna liczba uczestników: 15

Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w najnowszą wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie zagadnień związanych z organizacją, planowaniem, przygotowaniem oraz koordynowaniem i kontrolą przepływu produkcyjnego. Szkolenie zapewni unikatowe połączenie praktycznej wiedzy aplikacyjnej z najnowszymi trendami podejść i koncepcji dotyczących sfery zarządzania produkcją przemysłową. Szkolenie dostarcza przekrojowego kompendium wiedzy i umiejętności właściwych kierownikowi produkcji.

Tematyka szkolenia:

• Wprowadzenie do problematyki organizacji produkcji (ewolucja, definicje).
  • Rodzaje procesów produkcyjnych i podstawowe mierniki efektów działalności produkcyjnej.
  • Ustalanie programu produkcji, grafy Gozinto.
  • Typy i formy produkcji.
  • Cykl produkcyjny i jego struktura.
  • Odmiany form organizacji przepływu produkcji.
  • Synchronizacja i skracanie cyklu produkcyjnego.
  • Równoważenie i balansowanie linii, wskaźniki zbalansowania.
  • Projektowanie i optymalizacja rozmieszczenia stanowisk roboczych, metoda Blocha – Schmigalli.
  • Sterowanie wykonaniem produkcji.
  • Optymalizacja kolejności wykonania zadań produkcyjnych (algorytm Johnsona).
  • Planowanie potrzeb materiałowych.
  • Zarządzanie wielkością partii i sterowanie przepływem materiałów.
  • Planowanie zdolności produkcyjnych, marszruty produkcyjne.
  • Teoria ograniczeń i technika optymalizacji produkcji w eliminacji „wąskich gardeł” produkcyjnych.
  • Sterowanie przepływem produkcji w systemach „pull”.
  • Systemy realizacji produkcji (MES – Manufacturing Execution System).
  • Ćwiczenia praktyczne i zadania utrwalające wiedzę z zakresu organizacji procesów produkcyjnych.
  • Zaliczenie.

Uczestnik szkolenia osiągnie następujące efekty kształcenia:

• pogłębioną wiedzę dotyczącą zasad organizacji procesów produkcyjnych, sterowania przepływem produkcji oraz oceny procesów produkcji w przedsiębiorstwach przemysłowych;
  • pogłębioną wiedzę umożliwiającą rozwiązywanie złożonych problemów z zakresu organizacji procesów produkcyjnych w przemyśle oraz sterowania przepływem produkcji;
  • umiejętność interpretacji zjawisk związanych z procesami przemysłowymi oraz umiejętności dotyczące organizacji procesów produkcyjnych;
  • poprawa trafności podejmowanych decyzji w obszarze doskonalenia organizacji produkcji przemysłowej
  • zwiększenie efektywności w obszarze doskonalenia organizacji produkcji przemysłowej;
  • przygotowanie do zastosowania poznanych narzędzi i technik w praktyce produkcyjnej;
  • rozwój kreatywności i zdolności do pracy samodzielnej oraz w zespołach produkcyjnych;
  • przygotowanie uzupełniające do pracy na stanowisku kierownika produkcji.

Szkolenie skierowane jest do:

• osób odpowiedzialnych za organizację, planowanie i przygotowanie produkcji w przedsiębiorstwie;
  • osób zajmujących się koordynowaniem przepływu produkcyjnego w przedsiębiorstwie;
  • kierownictwa przedsiębiorstw (zarządu, dyrekcji, właścicieli firm produkcyjnych), liderów zmian, kierowników produkcji i planistów;
  • osób zainteresowanych problematyką organizacji systemów produkcyjnych, którzy chcą poszerzyć swój zakres wiedzy i kompetencji.

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma potwierdzenie udziału w szkoleniu wydane przez Politechnikę Białostocką.

Wersja robocza harmonogramu:

Data Przedmiot Liczba godzin Godziny zajęć w trakcie zjazdu
22.02.2020 Efektywne zarządzanie przepływem produkcji – vademecum kierownika 6 8.00-14.00
23.02.2020 Efektywne zarządzanie przepływem produkcji – vademecum kierownika 6 8.00-14.00
1.03.2020 Efektywne zarządzanie przepływem produkcji – vademecum kierownika 6 8.00-14.00
22.03.2020 Efektywne zarządzanie przepływem produkcji – vademecum kierownika 6 8.00-14.00

Warunki ukończenia szkolenia

Pozytywny wynik sprawdzianu pisemnego ze szkolenia i udział w 80% zajęć ujętych w programie szkolenia.

Warunkiem udziału w szkoleniu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz uiszczenie opłaty za szkolenie (po uzyskaniu od organizatora informacji o jego uruchomieniu).

Dane do przelewu:
Uczestnik szkolenia po uzyskaniu informacji o utworzeniu się grupy zobowiązany jest do dokonania opłaty w terminie wskazanym przez Centrum Kompetencji.

Opłatę należy uiścić przelewem na konto bankowe:
Bank Pekao S.A. 30 1240 1154 1111 0000 2148 7604

W tytule przelewu prosimy wpisać:
Imię i nazwisko uczestnika oraz Szkolenie – Efektywne zarządzanie przepływem produkcji – vademecum kierownika

Nazwa i adres odbiorcy:
Politechnika Białostocka