Akademia HR – profesjonalne zarządzanie kapitałem ludzkim

Termin: 03.02.2020 – 02.03.2020
Termin rekrutacji: 25.11.2019 – 24.01.2020
Maksymalna liczba uczestników: 30

Celem edukacyjnym szkolenia jest wyposażenie uczestników w najnowszą wiedzę i praktyczne umiejętności konieczne do efektywnego zarządzania kapitałem ludzkim organizacji ze szczególnym uwzględnieniem „miękkich” aspektów zarządzania pracownikami.

Wyzwania w zarządzaniu – zagadnienia wprowadzające

• Źródła aktualnych wyzwań w obszarze zarządzania pracownikami (rynek pracy, system edukacji, uwarunkowania demograficzne i kulturowe)
  • Zarządzanie pracownikami w gospodarce 4.0

• Nabór i dobór w nowoczesnej odsłonie
  • Kompetencje, czyli co? Profile kompetencyjne.
  • Predyspozycje osobowościowe pracowników i ich pomiar
  • Pracownik – talent. Jak znaleźć i zatrzymać w organizacji najzdolniejszych?
  • Narzędzia do diagnozy kompetencji i zdolności
  • Assessment center w poznawaniu kluczowych kompetencji pracowników

Motywowanie czy zarządzanie zaangażowaniem?

• Wybrane koncepcje motywowania i ich praktyczne konsekwencje
  • Rola pieniądza w motywowaniu
  • Koncepcja samodeterminacji
  • Strategia zabicia smoka czy zdobywania księżniczki, czyli jak zarządzać zaangażowaniem?
  • Wykorzystanie testu Herzberga do diagnozy potrzeb motywacyjnych
  • Pomiar zaangażowania w metodyce Instytutu Gallupa
  • Motywowanie a manipulacja
Uczestnik szkolenia osiągnie następujące efekty kształcenia:

• pozyskanie najnowszej wiedzy menedżerskiej podanej w profesjonalny, interaktywny sposób;
  • nabycie umiejętności wykorzystywania konkretnych narzędzi ważnych w poznawaniu zespołu oraz umożliwiających mierzenie poziomu zaangażowania i potrzeb motywacyjnych pracowników (np. test kolorów, test G12, kwestionariusze do diagnozy kompetencji i inne);
  • rozwój osobistych kompetencji zawodowych poprzez diagnozę własnego potencjału psychologicznego i rozwijanie umiejętności pracy w grupie;
  • wymiana doświadczeń z innymi praktykami biznesu;
  • indywidualne doradztwo osoby prowadzącej szkolenie.
Szkolenie skierowane jest do:

• osoby pełniące funkcje kierownicze oraz przygotowujące się do objęcia funkcji kierowniczych w ramach pionu kadrowego,
  • liderzy projektów,
  • przedsiębiorcy.

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma potwierdzenie udziału w szkoleniu wydane przez Politechnikę Białostocką.

Wersja robocza harmonogramu:

Data Przedmiot Liczba godzin Godziny zajęć w trakcie zjazdu
03.02.2020 Wyzwania w zarządzaniu – zagadnienia wprowadzające

6 13:30 – 19:30
10.02.2020 Nowe trendy w zarządzaniu kapitałem ludzkim – zarządzanie kompetencjami i talentami 6 13:30 – 19:30
17.02.2020 Nowe trendy w zarządzaniu kapitałem ludzkim – zarządzanie kompetencjami i talentami 6 13:30 – 19:30
24.02.2020 Motywowanie czy zarządzanie zaangażowaniem? 6 13:30 – 19:30
02.03.2020 Motywowanie czy zarządzanie zaangażowaniem? 6 13:30 – 19:30
Warunki ukończenia szkolenia

Udział w 80% zajęć ujętych w programie szkolenia (24 godziny) oraz pozytywny wynik testu pisemnego na zakończenie szkolenia.

Warunkiem udziału w szkoleniu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz uiszczenie opłaty za szkolenie (po uzyskaniu od organizatora informacji o jego uruchomieniu).

Dane do przelewu:
Uczestnik szkolenia po uzyskaniu informacji o utworzeniu się grupy zobowiązany jest do dokonania opłaty w terminie wskazanym przez Centrum Kompetencji.

Opłatę należy uiścić przelewem na konto bankowe:
Bank Pekao S.A. 30 1240 1154 1111 0000 2148 7604

W tytule przelewu prosimy wpisać:
Imię i nazwisko uczestnika oraz Szkolenie – Akademia HR – profesjonalne zarządzanie kapitałem ludzkim

Nazwa i adres odbiorcy:
Politechnika Białostocka