Inżynieria życia w czasach zarazy

20-05-2020

Miłosz Brzeziński„Czas zarazy nie powinien być czasem lęku. Powinien być czasem wysokiej ostrożności i rozwagi, a nie wysokiej paniki.” – usłyszeliśmy 14 maja od Miłosza Brzezińskiego, doradcy w zakresie efektywności osobistej i społecznego rozumienia zjawisk psychologicznych, współpracującego z organizacjami na całym świecie. W przystępny i zabawny sposób radził jak nie zwariować w czasach zarazy, jak zmobilizować się do zdalnej nauki, pracy i umiejętnie oddzielić to od życia codziennego.

„Kto kontroluje otoczenie, ten kontroluje co się dzieje” – według Miłosza Brzezińskiego receptą na przetrwanie tej „nowej normalności” jest zaplanowanie i trzymanie się opracowanego schematu dnia. Proponuje on: „pracować nad tym, aby otoczenie, w którym funkcjonujemy jak najbardziej pomagało nam w zrobieniu tego co chcemy, a utrudniało nam nierobienie tego czego nie chcemy.” Ale jak to zrobić?

W nietypowych czasach wykład odbył się w formie webinarium, a nie tak jak zwykle na auli Politechniki Białostockiej. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem pracowników jak i studentów uczelni, bo liczba uczestników wyniosła 174, co przełożyło się na liczne pytania do naszego gościa, np. „Jak radzić sobie z tym, że mówisz do monitora, a nie widzisz reakcji odbiorcy?”

Jeżeli chcecie usłyszeć co doradził Miłosz Brzeziński, zapraszamy do obejrzenia wykładu.

Wkrótce kolejne spotkania i inspiracje przygotowane przez Centrum Kompetencji PB.