Zajęcia laboratoryjne

24-02-2020

W ramach kontynuacji współpracy Politechniki Białostockiej z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku – Centrum Kompetencji PB zorganizowało w dniach 17-21 lutego br. pięć zajęć laboratoryjnych skierowanych do uczniów szkół zawodowych z terenu Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego.

Laboratoria miały na celu przybliżenie uczniom nowych technologii z wykorzystaniem specjalnych materiałów i niezbędnego sprzętu.

Zajęcia odbyły się w specjalistycznych pomieszczeniach Wydziału Mechanicznego PB i obejmowały następującą tematyką:

Hamownia powoziowa – pomiar mocy i momentu, test jezdny, cechowanie prędkościomierza
Prowadzący: dr inż. Jarosław Czaban z Wydziału Mechanicznego

Robotyka – jakie to proste – pokaz robotów mobilnych
Prowadząca: dr inż. Justyna Tołstoj-Sienkiewicz z Wydziału Mechanicznego

Jak zamienić granulki w obudowę telefonu komórkowego? – wtryskiwanie tworzyw termoplastycznych
Prowadzący: dr inż. Marek Jałbrzykowski z Wydziału Mechanicznego

Uwaga będzie gorąco – podstawy pomiarów termowizyjnych
Prowadzący: dr hab. inż. Adam Adamowicz z Wydziału Mechanicznego

Pomiar smarowności olei silnikowych
Prowadzący: dr inż. Andrzej Borawski z Wydziału Mechanicznego

W spotkaniach wzięło udział łącznie 87 uczniów z trzech szkół z Białegostoku oraz Czarnej Białostockiej wraz z opiekunami.

Wszystkim prowadzącym zajęcia serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz chęć podzielenia się z młodzieżą ciekawą i pożyteczną wiedzą i doświadczeniami.