Seminaria popularno-naukowe

23-12-2019

W ramach umowy o współpracy Politechniki Białostockiej z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku – Centrum Kompetencji PB w grudniu br. zorganizowało trzy seminaria skierowane do uczniów szkół zawodowych z terenu Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego.

Seminaria miały na celu popularyzację badań naukowych oraz zaangażowanie uczniów szkół zawodowych w dyskusję z pracownikami Politechniki Białostockiej.

Seminaria obejmowały następującą tematyką popularno-naukową:

Co łączy klimat z krową i prądem?

Prowadząca: dr inż. Agnieszka Wysocka-Czubaszek z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku

PIENIĄDZE – gromadzić czy wydawać? Moja droga do BOGACTWA

Prowadząca: dr Ewa Tokajuk z Wydziału Inżynierii Zarządzania

Komunikacja interpersonalna w realiach współczesnego świata

Prowadzący: dr Andrzej Smolarczyk z Wydziału Inżynierii Zarządzania

W spotkaniach wzięło udział łącznie 104 uczniów z siedmiu szkół z Białegostoku i Łap wraz z opiekunami.

W kolejnych latach, w ramach wyżej wymienionej współpracy, Centrum Kompetencji Politechniki Białostockiej zorganizuje kolejne zajęcia w formie laboratoriów, tele-wykładów oraz seminariów uczniom szkół ponadpodstawowych.

Wszystkim prowadzącym seminaria serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i chęć podzielenia się z młodszymi kolegami ciekawą i pożyteczną wiedzą i doświadczeniami.

wykład ze studentami na auli

wykładowca podczas wykładu