Doktoranci Politechniki Białostockiej na wizycie studyjnej w Institute of Lightweight Engineering and Polymer Technology w Dreźnie

09-11-2022

W dniach 24.10.2022-28.10.2022 w ramach projektu NAWA PROM doktoranci z wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej Piotr Sebestianiuk i Sebastian Lubowicki odbywali wizytę studyjną w Institute of Lightweight Engineering and Polymer Technology w Dreźnie, Niemcy. Podczas wyjazdu zaznajomiono się z laboratoriami oraz dostępnym sprzętem badawczym. Pogłębiano wiedzę z zakresu przeprowadzania badań wytrzymałościowych materiałów kompozytowych z użyciem m.in. tomografii komputerowej. Doktoranci odbyli szkolenia stanowiskowe przy urządzeniach do wykonywania próbek kompozytowych oraz wykonali próbki z kompozytu zbrojonego włóknami węglowymi, które mogą stanowić bazę do badań oraz publikacji.

Zdjęcia przedstawiają halę produkcyjno-laboratoryjną oraz urządzenie do wytwarzania kompozytów metodą nawijania (High speed radial braiding machine, szybkobieżna oplatarka promieniowa (Ø 4 m)).