Staż naukowy pracownika WBINŚ PB na University of Palermo

04-08-2022
W dniach 4-15 lipca 2022 roku dr Marcin Stocki z WBiNoŚ PB odbył staż naukowy w Department of Agricultural, Food and Forest Sciences, University of Palermo (Włochy).

Podczas wyjazdu pozyskane zostały gałązki brzozy etneńskiej (Betula aetnensis) – endemicznego gatunku brzozy występującego wyłącznie na zboczach wulkanu Etna. Pozyskane gałązki brzozy będą obiektem badań o charakterze chemotaksonomicznym,
a uzyskane wyniki badań będą stanowić podstawę do przygotowania artykułu naukowego.

Wyjazd odbył się w ramach projektu PROM „Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej”.