Aktualności BUP

06-07-2022

Baltic University Programme ogłasza szkolenie dla doktorantów BUP 2022 r.

Szkolenie odbędzie się w dniach 23-27 listopada 2022 roku na Politechnice Łódzkiej. Zaproszeni uczestnicy reprezentują różne narodowości i środowiska akademickie: inżynierskie, nauki społeczne/humanistyczne oraz nauki przyrodnicze/środowiskowe. Program szkolenia obejmuje: wykłady, warsztaty, prezentacje prac doktorskich przez studentów, indywidualne konsultacje prac doktorskich z międzynarodowymi ekspertami.

Celem jest umożliwienie doktorantom z uczelni BUP spotkania i dyskusji nad problemami naukowymi ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju w kontekście interdyscyplinarnym, międzynarodowym, wielokulturowym i regionalnym. W ten sposób doktoranci będą mieli  możliwość zapoznania się z innymi uczelniami i ich tradycjami naukowymi, jak również udoskonalenia technicznych i naukowych aspektów swojej pracy doktorskiej.

Więcej o Szkoleniu dla doktorantów BUP i jak się o nie ubiegać na stronie BUP.

Zapisz się teraz.

Termin składania wniosków: do 30 września 2022 r.

Baltic University Programme wraz z Uniwersytetem Technicznym w Kownie ogłaszają IV Międzynarodową konferencję „Sustainable Consumption and Production: How to Make It Possible”

By gospodarka UE mogła rozwijać się w sposób zrównoważony, musimy oszczędzać nasze zasoby, mądrze je wykorzystując. Jest oczywiste, że stosowany w przeszłości liniowy model wzrostu gospodarczego nie może już zaspokoić potrzeb współczesnych społeczeństw w zglobalizowanym świecie. Przyszłość nie może być budowana na zasadzie „weź, wyprodukuj, wyrzuć”. Wiele zasobów naturalnych jest ograniczonych, więc musimy znaleźć sposób na ich wykorzystanie zarówno w sposób ekologiczny, jak i ekonomiczny. Ponadto optymalne wykorzystanie zasobów leży w interesie ekonomicznym przedsiębiorstwa. Celem gospodarki cyrkularnej jest utrzymanie wartości produktów i materiałów przez jak najdłuższy czas, zmniejszenie ilości odpadów i wykorzystanie jak najmniejszej ilości zasobów oraz utrzymanie zasobów w cyklu gospodarczym, aby mogły być ponownie wykorzystane do tworzenia nowej wartości.

Podczas konferencji planowane jest przeanalizowanie przez naukowców wyzwań pojawiających się przy przekształcaniu gospodarki i społeczeństw zgodnie z Europejskim Zielonym Ładem.

Konferencja odbędzie się w formule hybrydowej (istnieje możliwość uczestnictwa online) w Kownie na Litwie w dniach 10-11 listopada 2022 roku i będzie prowadzona w języku angielskim.

Więcej informacji o konferencji oraz informacje o procesie aplikacyjnym będą dostępne na stronie BUP już wkrótce.

Odwiedź stronę BUP i przeczytaj artykuł informacyjny o konferencji (informacje będą na bieżąco aktualizowane).

Baltic University Programme wraz z Baltic University Programme ogłasza kurs online – Wprowadzenie do edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju

Kurs jest prowadzony przez Baltic University Programme we współpracy z Uniwersytetem Otwartym w Åbo Akademi i przeznaczony jest dla studentów i nauczycieli, którzy chcą:

– zrozumieć Edukację na rzecz zrównoważonego rozwoju (ESD) i jak poszerza holistyczne i interdyscyplinarne rozumienie zrównoważonego rozwoju;

– zrozumieć, w jaki sposób kompetencje takie jak krytyczne myślenie, umiejętności tworzenia scenariuszy przyszłości i wspólnego podejmowania decyzji są promowane przez ESD;

– zrozumieć rolę ESD w nauczaniu formalnym i nieformalnym;

– poznać stan ESD na własnej uczelni.

Certyfikaty zostaną wysłane do wszystkich uczestników drogą elektroniczną po ukończeniu kursu.

Rejestracja od 8 sierpnia 2022 roku do 11 września 2022 roku.

Kurs rozpoczyna się 20 września 2022 roku i kończy 9 grudnia 2022 roku.

Odwiedź stronę internetową Åbo Akademi i przeczytaj więcej o kursie.

Politechnika Bydgoska zaprasza na Międzynarodowy Kongres: Zrównoważony rozwój w środowisku człowieka – aktualne i przyszłe wyzwania (ICSDEV 2022)

Głównym celem kongresu jest dyskusja nad badaniami naukowców, nowymi technologiami i nowymi ideami, które opracowali, a także umożliwienie spotkania uczestników.

Celem ICSDEV 2022 jest zgromadzenie wiodących naukowców, badaczy, nauczycieli, a także profesjonalistów z branży przemysłowej z całego świata i umożliwienie im wymiany i dzielenia się swoimi doświadczeniami i wynikami badań na temat wszystkich aspektów inżynierii i nauk o zdrowiu oraz omówienia napotkanych praktycznych wyzwań i przyjętych rozwiązań. ICSDEV 2022 odbędzie się w dniach 19-22 października 2022 roku.

Kongres umożliwia uczestnikom dzielenie się pomysłami i doświadczeniami, nawiązanie relacji biznesowych lub badawczych, jak również znalezienia globalnych partnerów do przyszłej współpracy.

Artykuły związane z tematem konferencji mogą być składane do specjalnego numeru International Journal of Environmental Research and Public Health. Termin składania abstraktów to 20 września 2022 roku.

Więcej o kongresie na oficjalnej stronie ICSDEV 2022

Sprawdź poprzedni newsletter BUP