Aktualności BUP

08-06-2022

Kurs dla Nauczycieli BUP: Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkolnictwie wyższym

Celem Kursu dla Nauczycieli BUP jest lepsza integracja Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ w nauczaniu, kursach i programach studiów. Nacisk położony jest na metodologię nauczania poprzez e-learning i dwa warsztaty. Kurs obejmuje również część projektową i możliwość opublikowania wyników projektu w recenzowanym czasopiśmie.

Kurs przeznaczony jest dla nauczycieli, wykładowców i naukowcy w szkolnictwie wyższym BUP.

Całkowity czas trwania kursu: wrzesień 2022 – marzec 2023

Warsztaty: 11-13 października 2022 r. na Uniwersytecie w Tallinie, Estonia.

Luty/marzec 2023 (czas i miejsce zostaną ustalone podczas podczas pierwszego warsztatu).

Termin składania wniosków: 18 sierpnia 2022 r.

Kliknij tutaj, aby ubiegać się o udział w kursach dla nauczycieli BUP

Ambasador Studentów BUP jesień 2022 r.

Zadaniem Ambasadora Studentów jest promowanie wydarzeń i działań BUP wśród kolegów i koleżanek oraz pracowników akademickich. Istnieją trzy różne obszary, w które możesz się zaangażować: grupa ds. mediów społecznościowych, grupa ds. komunikacji naukowej oraz grupa ds. wydarzeń. Będziesz mógł współpracować ze studentami, którzy podzielają Twoje zainteresowania. Będziecie promować działania BUP na świecie.

Otrzymasz niepowtarzalną szansę pracy w jednej z największych na świecie organizacji akademickich na poziomie międzynarodowym, weźmiesz udział w wydarzeniach koncentrujących się na zrównoważonym rozwoju regionu Morza Bałtyckiego, a ponadto:

– zyskasz niepowtarzalną szansę na nawiązanie kontaktów, nie tylko międzynarodowych kontaktów akademickich, ale poznasz także przyszłych partnerów w dziedzinie badań i/lub biznesu,

– dostaniesz możliwość zaprezentowania swoich pomysłów na działania regionalne, oraz przyczynisz się do stworzenia sieci współpracowników BUP na swojej uczelni,

– będziesz współpracować i dobrze się bawić z innymi Ambasadorami oraz otrzymasz oficjalny certyfikat potwierdzający pracę na rzecz BUP.

Termin składania wniosków to 20 sierpnia 2022 r.

Kliknij tutaj, aby ubiegać się o tytuł Ambasadora Studentów BUP.

Ivan Franko National University of Lviv ogłasza szkołę letnią „Technologia sztucznej inteligencji”

W celu stymulowania tworzenia innowacyjnych programów w zakresie sztucznej inteligencji Uniwersytet Lwowski zaprasza do udziału w szkole letniej poświęconej badaniom technologii sztucznej inteligencji (AIT).

W zeszłym roku w projekcie wzięło udział 14 wiodących firm IT oraz około 400 studentów, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach i praktycznych warsztatach. AIT to projekt o bardzo dużej skali, dlatego do jego realizacji potrzebni są partnerzy, w tym prelegenci, którzy zechcą podzielić się swoimi doświadczeniami ze studentami.

W tym roku szkolenie będzie prowadzone również online i będzie składało się zarówno z teorii, jak i praktyki.

Tematy: komputerowe wspomaganie uczenia się, podstawy Pythona, Deep learning, rozwój urządzeń przenośnych z systemami iOS, Android itp.

Więcej informacji o szkole letniej.

Politechnika Bydgoska zaprasza do udziału w pracach nad Wydaniem Specjalnym „Zrównoważony rozwój w środowisku człowieka – aktualne i przyszłe wyzwania”

Wydanie Specjalne ma stać się zbiorem opracowań naukowych i cennych rekomendacji, które pomogą zaprojektować i zaproponować model zrównoważonego rozwoju środowiska człowieka, a także sprostać aktualnym i przyszłym wyzwaniom w funkcjonowaniu ochrony zdrowia, zwłaszcza w aspekcie pandemii COVID-19 oraz produkcji zdrowej żywności w harmonii ze środowiskiem naturalnym.

Termin nadsyłania manuskryptów: 28 lutego 2023 r.

Więcej o numerze specjalnym „Sustainable Development in Human Environment- Current and Future Challenges”.

Sprawdź poprzedni newsletter BUP