Aktualności BUP

19-01-2022

Zaproszenie na konferencję rektorów

Baltic University Programme zaprasza Rektorów Uczelni partnerskich na VI Konferencję Rektorów BUP, która odbędzie na Uniwersytecie w Uppsali, Szwecja w dniach 28-29 września 2022.

To cykliczne wydarzenie ma na celu zgromadzenie rektorów w celu omówienia zagadnień o strategicznym dla uczelni znaczeniu: zrównoważonego rozwoju, internacjonalizacji i zapewnienia jakości.

Podczas spotkania omówione zostaną długofalowe cele, strategia oraz sposoby pogłębienia współpracy w ramach BUP.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie BUP

Zostań ambasadorem

BUP zaprasza studentów i doktorantów do zostania studenckim ambasadorem BUP

Rolą Studentów Ambasadorów jest współpraca z Uczelniami Uczestniczącymi jako osoba kontaktowa pomiędzy ich uczelnią macierzystą a jej studentami a Sekretariatem Koordynującym BUP w Uppsali oraz Centrum Narodowym w semestrze wiosennym 2022 roku.

Dowiedz się więcej z naszego zaproszenia lub skontaktuj się z administratorem projektu Emmą Stockvall Carlsson emma.stockvall [at] balticuniv.uu.se

Aplikuj przed 31 stycznia 2021!

Kursy online

BUP zaprasza studentów do rejestracji na trzy nowe kursy online, oferowane we współpracy z Uniwersytetem w Greifswaldzie i Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Zittau/Görlitz:

• Prawo i polityka ochrony środowiska i energii – Koordynator kursu prof. dr Bernd Delakowitz na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Zittau/Görlitz
  • Szacowanie cyklu życia – Kurs koordynowany przez dypl. inż. Markus Will na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Zittau/Görlitz
  • Transformacja systemów energetycznych i ich techniczne obiegi węgla – Koordynator kursu prof. dr Bernd Delakowitz na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Zittau/Görlitz

Więcej informacji na stronie Uniwersytetu w Greifswalds lub bespośrednio kontaktując się z Lucią Licero-Villanueva bup-mp [at] uni-greifswald.de

Kurs rozpoczyna się 14 marca 2022!

Otwarcie aplikacji o granty

Fundacja Bałtyckich i Wschodnioeuropejskich Studiów otwiera aplikację o granty na dwu- i trzyletnie projekty, projekty podoktoranckie oraz duże projekty i sieci badawcze.

Wnioski o dotacje muszą być powiązane i istotne dla regionu Morza Bałtyckiego i Europy Wschodniej.

Więcej na stronie aplikacji lub bezpośrednio kontaktując się z Zofią Makowską Project Managerem Fundacji zofia.makowska [at] ostersjostiftelsen.se

Nowy projekt badawczy

UTP Akademia Górniczo-Hutnicza w Bydgoszczy zaprasza naukowców do przyłączenia się do nowego projektu badawczego:

Produktywność i wpływ systemów uprawy współrzędnej na środowisko w różnych warunkach glebowo-klimatycznych w Europie.

Podstawowym celem projektu jest wykazanie korzyści dla zrównoważonej gospodarki rolnej w rolnictwie europejskim poprzez zwiększenie efektywności wykorzystania naturalnego potencjału ekosystemu rolniczego przy zastosowaniu upraw współrzędnych.

Aby uzyskać więcej informacji o projekcie prosimy o kontakt z prof. Piotrem Prusem piotr.prus [at] pbs.edu.pl

Sprawdź poprzedni newsletter BUP