Aktualności BUP

07-11-2021

Space Bridges

Space Bridges jesień 2021 – kontynuacja internetowej sesji Space Bridge, dającej możliwość poszerzenia wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju z różnych perspektyw. Bądź na bieżąco!

18 listopada 2021 r. – wykład prowadzony przez Narodowy Uniwersytet Lwowski im. Iwana Franki; temat zostanie ogłoszony wkrótce.

9 grudnia 2021 – wykład prowadzony przez Politechnikę Łódzką, „Demokracja w regionie Morza Bałtyckiego”.

Nowy projekt w ramach BUP

Informujemy o nowym projekcie badającym świadomość ekologiczną wśród studentów w Polsce prowadzonym przez Arnolda Bernaciak, Annę Bernaciak, Martynę Janicką i Alonę Revko na uczelniach w Polsce i na Ukrainie.

Zachęcamy do wypełnienie ankiety

Seminarium – wpływ pandemii Covid na ludzi

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak pandemia Covid wpłynęła na ludzi w skali globalnej, dołącz do seminarium internetowego. Yash Chawla, adiunkt na Politechnice Wrocławskiej wygłosi prezentację zatytułowaną „Predictors and Outcomes of Individual Knowledge on Early-Stage Pandemic: Social Media, Information Credibility, Public Opinion, and Behavior in a Large-Scale Global Study”.

Już 16 listopada 2021, 14.15 (CET).

Wydarzenie zorganizowane przez Baltic University Program Finland.

Publikacje w ramach Sympozjum BUP 2021

Informujemy o możliwość publikacji w związku z Sympozjum BUP 2021, otwartej także dla naukowców, którzy nie mogą uczestniczyć w Sympozjum:

Wariant I – „Challenges and Possibilities for Sustainable Development in a Baltic Sea Region context – 2021”, wydanie specjalne we współpracy z czasopismem naukowym Sustainability. Zapraszamy do współtworzenia pełnego artykułu. Szczegółowe informacje o specjalnym wydaniu na stronie Sustainability

Wariant II – „Towards a Sustainable Baltic Sea Region”, książka wydana przez wydawnictwo Springer. Zgłoszenia zainteresowania należy przesyłać na adres: SDG-Publications@haw-hamburg.de

Zmiany klimatu w regionie Morza Bałtyckiego

Współpraca między różnymi nauczycielami akademickimi z czternastu uniwersytetów z regionu Morza Bałtyckiego zaowocowała nowym kursem na temat zmian klimatu w regionie.

Kurs obecnie prowadzony przez Uniwersytet w Uppsali charakteryzuje się interdyscyplinarnym podejściem do tematu i skierowany jest do każdego, kto potrzebuje podstawowej wiedzy na temat zagadnień klimatycznych w regionie Morza Bałtyckiego i chce uzyskać dostęp do sieci regionalnych. Treści skupiają się głównie na perspektywach regionalnych, choć w mniejszym stopniu poruszane są także kwestie globalne.

Ankieta BUP Student

Zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie opracowanej przez Ambasadorów Studentów BUP. Ma ona na celu zebranie informacji na temat wartości i doświadczeń studentów w odniesieniu do koncepcji zrównoważonego rozwoju w naszym regionie. Ankieta dostępna jest w wielu językach. Jeśli jesteś studentem lub możesz skontaktować się ze studentami, użyj poniższego przycisku, aby odpowiedzieć na kilka pytań.

Sprawdź poprzedni newsletter BUP