Rekrutacja Erasmus+ / studia w sem. zimowym 2021/2022

12-03-2021

Rusza rekrutacja na studia zagraniczne w ramach Programu Erasmus+! Studenci mogą aplikować na studia w semestrze zimowym 2021/2022 w jednej z ponad 300 uczelni partnerskich Politechniki i uzyskać atrakcyjne stypendium na czas pobytu za granicą. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć na naszej stronie.

Główne wymagania stawiane wobec uczestników to średnia ocen z dwóch poprzednich semestrów 3,2 oraz znajomość j. angielskiego na poziomie min. B1.

Harmonogram obecnej rekrutacji przedstawia się następująco:

• 15-23.03.2021 – Kwalifikacje językowe: zapisy na egzamin z j. angielskiego lub dostarczanie zwolnień z egzaminu do Biura ds. Współpracy Międzynarodowej;
  • 23.03.2021– Egzamin z j. angielskiego;
  • 26.03.2021 – wyniki egzaminu i ostateczne zakończenie kwalifikacji językowych;
  • do 08.04.2021 – składanie Ankiet Kandydata do Koordynatorów Wydziałowych (Uwaga Koordynator wydziałowy może wyznaczyć wcześniejszy deadline na przyjmowanie ankiet; 08.04. to termin ostateczny wg harmonogramu BWM); szczegółowy termin i miejsce składania Ankiet na poszczególnych wydziałach opublikujemy po otrzymaniu informacji od Koordynatorów;
  • do 09.04.2021 – ogłoszenie wyników rekrutacji.

Zainteresowanych studentów zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku, gdzie publikowane będą materiały na temat Programu Erasmus+, uczelni partnerskich oraz organizowanych spotkań online towarzyszących rekrutacji.

Osobą odpowiedzialną za wyjazdy studentów w ramach Programu Erasmus+ jest Marta Orpik – wszystkie osoby zainteresowane tematem mobilności (czy to w celu realizacji praktyk, czy w ramach studiów zagranicznych) zachęcamy do kontaktu!