Zapraszamy na konferencję online o przyszłości współpracy międzynarodowej (CHEC2020)

04-06-2020

Prorektor prof. Marta Kosior-Kazberuk i Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej Politechniki Białostockiej zapraszają do udziału w International Web Conference on Changes in Cooperation and Higher Education 2020 (CHEC 2020).

Epidemia COVID-19 wpłynęła na funkcjonowanie uczelni wyższych na całym świecie. Społeczności akademickie musiały w krótkim czasie zaadaptować się do nowej rzeczywistości i przeorganizować swoją pracę, naukę i współpracę.

Jak te zmiany były wprowadzane, jak uczelnie organizują zdalne nauczanie, jakie wyzwania stoją przed szkolnictwem wyższym i współpracą międzynarodową w najbliższym czasie – o tym wszystkim chcielibyśmy porozmawiać z uczelniami partnerskimi Politechniki Białostockiej. Liczymy na to, że podczas konferencji podzielimy się swoimi doświadczeniami i wspólnie poszukamy rozwiązań i nowych form współpracy – mówi prorektor ds. współpracy międzynarodowej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB.

Zainteresowanie udziałem w konferencji CHEC 2020 wyraziły uczelnie z całego świata. Prelegenci, którzy wystąpią podczas prezentacji online, reprezentują 16 uniwersytetów znajdujących się na kilku kontynentach, od Ameryki Północnej (np. Meksyk), aż po Azję. Takie zróżnicowanie stwarza nietypowe wyzwanie logistyczne – konferencja połączy uczestników znajdujących się w rożnych strefach czasowych.

Program i rejestracja na wydarzenie znajdują się na stronie internetowej: chec2020.pb.edu.pl

Media o konferencji

Artykuł w Kurierze Porannym