Doktoranci Wydziału Mechanicznego na Politechnice w Tallinie

03-03-2020

W lutym 2020 r. dwóch doktorantów Wydziału Mechanicznego odwiedziło Politechnikę w Tallinie (Estonia) w celu dokształcenia się i pozyskania materiałów do pracy doktorskiej. Doktoranci pracowali nad zagadnieniami programowania mikrokontrolerów, projektowania elementów elektronicznych i mechatronicznych, konstrukcji mechanicznych. Stypendyści zbadali również podstawy ruchu robotów w robotach z wieloma kapsułami, pracowali nad systemami kontroli sprzężenia zwrotnego i planowania ruchu w robotach chodzących.

laboratorium komputerowe, na biurku stoirobot robot w kształcie równoległościanu, stojący na asfalcie

Wizyta doktorantów w Tallinie była możliwa dzięki finansowaniu w ramach projektu PROM Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.