Tallin University of Technology rekrutuje stażystów

07-11-2019

CALL FOR INTERNS

International admission assistant at Tallinn University of Technology (TalTech)!

Internship Information

• Location: Tallinn, Estonia
  • Duration: From February to August 2020
  • Requirements: B2 English language level, interested in intercultural communication

Terms & Conditions:

Interns would be responsible for covering their living costs including insurance during their internship. It is recommended to apply for funding opportunities such as Erasmus + grants.

How to apply?

Send your CV and motivational letter to marilin.hallik@taltech.ee

Deadline to apply

Send your application today! Application period is open until we will find the right person.

Po więcej informacji zapraszamy do Biura Współpracy Międzynarodowej (pokój 3C).