O wydarzeniu

Białostocki Test Informatyków (BTI) – to bardzo dobry przykład współpracy Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej z branżą IT. Konkurs ma pokazać, jak studenci są praktycznie przygotowywani do wejścia na rynek pracy. To nie są zwykłe zadania „na zaliczenie przedmiotu”. Pytania konkursowe są przygotowywane przez firmy z branży IT. Konkurs BTI organizowany jest od wielu lat, wspólnie z lokalnymi liderami branży IT. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i studentów.

Dzięki temu, że pytania testowe układają specjaliści praktycy, studenci mogą zweryfikować nie tylko swoją wiedzę, ale również umiejętności praktyczne. Dowiadują się przy okazji, jakie kwalifikacje są wymagane w branży IT. Z kolei młodsi pasjonaci informatyki – uczniowie szkół średnich – mają niepowtarzalną okazję, aby sprawdzić się w trudniejszych wyzwaniach niż przerabiają na informatyce w szkole, ponieważ rozwiązują te same zadania co studenci.

Białostocki Test Informatyków to wydarzenie, którego nie mogą przeoczyć pasjonaci informatyki, a przede wszystkim osoby planujące pracę w branży IT. Co roku, do konkursu zgłasza się bardzo wielu uczestników – studentów uczelni wyższych z województwa podlaskiego oraz uczniów szkół średnich z różnych rejonów Polski. Zadania podzielone są na około 8 kategorii tematycznych, m.in.: znajomość języka Java, znajomość języka C#, znajomość języka C++, znajomość języka Python, technologie mobilne, technologie webowe, bazy danych i technologie chmurowe. W zależności od kolejnych edycji, z niewielkimi zmianami.

Oczywiście dzięki firmom partnerskim uczestnicy mogą liczyć na nagrody. Do wygrania mamy nagrody pieniężne, ale też płatne staże i wakacyjne praktyki oraz indeks Wydziału Informatyki dla najlepszego uczestnika ucznia.

Wydarzenie jest też okazję do spotkania z firmami z branży IT, a może także potencjalnymi pracodawcami. Poprzez stoiska promocyjne firmy mają możliwość dotarcia nie tylko do uczestników konkursu, ale do innych studentów Wydziału Informatyki. Dla studentów to także niepowtarzalna okazja do rozmowy z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami.

Koordynatorką konkursu BTI jest dr Magdalena Kacprzak. Białostocki Test Informatyków jest wydarzeniem organizowanym przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej od 2013 roku. Podczas wydarzenia jest czas na rzetelną weryfikację wiedzy i umiejętności kandydatów, ale także czas na trochę zabawy i owocne rozmowy. Bawimy się, uczymy i zdobywamy cenne doświadczenia.

Zapraszamy wszystkie firmy, które już są z nami od lat oraz nowe, które chciałyby dołączyć do znakomitego grona lubianych przez studentów pracodawców.