Politechnika Białostocka uruchamia pilotażowy program profilaktyczny zdrowia psychicznego. Wypełnij ankietę

27-03-2023
grafika: rysunek biegnąca postać trzymająca kartki, w lewym górnym rogu logotyp PB; napisy: dbajmy o zdrowie psychiczne, weź udział w ankiecie profilaktyka zdrowia psychicznego, logotypy: Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój, Rzeczpospolita Polska, NCBR Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny
Politechnika Białostocka wprowadzając pilotażowy program profilaktyczny w Uczelni chce otrzymać diagnozę problemów, z którymi obecnie mierzą się członkowie społeczności akademickiej (także tych związanych z pandemią), ich analizę oraz zaplanować odpowiednie działania profilaktyczne oraz, w razie potrzeby, pomocowe w obszarze zdrowia psychicznego.

Program skierowany jest do:

• studentów i doktorantów
  • nauczycieli akademickich
  • pracowników Uczelni nie będących nauczycielami akademickimi

Rozpoczynamy od diagnozy, czyli całkowicie anonimowych ankiet skierowanych do studentów i doktorantów

Ankieta skierowana do studentów Politechniki Białostockiej

oraz do wszystkich pracowników Politechniki Białostockiej – zarówno nauczycieli akademickich, jak i osób nie będących nauczycielami akademickimi

Ankieta skierowana do pracowników Politechniki Białostockiej

Wypełnijmy jak najszybciej całkowicie anonimowe ankiety, by specjaliści z Centrum Profilaktyki i Reedukacji „Atelier” z Krakowa mogli przygotować odpowiednie działania mające na celu rozwój systemu ochrony zdrowia psychicznego w Uczelni.

Wypełnienie ankiety jest możliwe za pośrednictwem telefonu komórkowego, komputera, czy innych urządzeń elektronicznych, które posiadają dostęp do Internetu.

Strona ta gwarantuje bezpieczeństwo – przetwarzanie danych respondentów jest zgodne ze wszelkimi wymaganiami RODO. Kwestionariusze ankiet wprowadzone na platformę nie zawierają żadnych pytań umożliwiających identyfikację respondentów. Ankiety te są całkowicie anonimowe, nie mamy możliwości identyfikacji, kto wypełnił jaką ankietę.

Wprowadzenie programu profilaktycznego ma również służyć poszerzeniu wiedzy na temat zdrowia psychicznego, poszerzyć umiejętności radzenia sobie z trudnościami, promować wiedzę o miejscach które świadczą specjalistyczną pomoc w tym obszarze. Ma stanowić również podstawę do ustalenia standardów postępowania i rozwiązywania problemów natury psychicznej wśród społeczności akademickiej obecnie i w przyszłości.

Bądźmy odpowiedzialni – zadbajmy o siebie i swoje otoczenie.

Więcej o programie: PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO W POLITECHNICE BIAŁOSTOCKIEJ

Działanie realizowane jest w ramach projektu „PB Dostępna” współfinansowanego przez Unię Europejską z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.