„Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej dla osób z niepełnosprawnościami” – bezpłatne szkolenie online

26-10-2022

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej dla osób z niepełnosprawnościami.

Szkolenie odbędzie się 16 listopada br. w godzinach 10.00-14.00, na platformie ZOOM, będzie na bieżąco tłumaczone przez tłumaczy Polskiego Języka Migowego.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt i rejestrację:

Program szkolenia:

1. Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania

• aspekty formalno-prawne zakładania działalności gospodarczej. Omawiane zagadnienia:
  • Wprowadzenie do tematu „własnej firmy” – pojęcie działalności gospodarczej, pojęcie przedsiębiorcy.
  • Działalność nierejestrowa.
  • Obowiązujące akty prawne.
  • Formy organizacyjno-prawne prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce
  • Procedura rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej, omówienie druku CEIDG-1
  • Obowiązki przedsiębiorcy wobec Urzędu Skarbowego

2. Zakład Ubezpieczeń Społecznych – II Oddział w Poznaniu

• zgłoszenie do ZUS – omówienie obowiązujących druków
  • składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne dla osób z niepełnosprawnościami

3. Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, Urzędu Miasta Poznania

• Zasady ubiegania się o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osób z niepełnosprawnościami z terenu Miasta Poznania.

Organizatorami szkolenia są Poznań Biznes Partner, Zakład Ubezpieczeń Społecznych – II Oddział w Poznaniu oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

Więcej informacji na stronie https://www.poznan.pl/mim/msp/pinboard,1033/zakladanie-i-prowadzenie-dzialalnosci-gospodarczej-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami,36545.html