Nabór do programu „Trening Orientacji Przestrzennej i Mobilności”

16-05-2022

Do 12 czerwca 2022 r. trwa rekrutacja osób z niepełnosprawnością wzroku do udziału w bezpłatnym treningu orientacji przestrzennej i mobilności. W zajęciach z orientacji przestrzennej mogą wziąć udział osoby z niepełnosprawnością wzroku, potrzebujące wsparcia w obszarze samodzielnego i bezpiecznego poruszania się, w tym:

• dzieci, które rozpoczęły naukę w szkole podstawowej (od klasy 0).
  • osoby nastoletnie,
  • dorosłych.

Zajęcia „Trening Orientacji Przestrzennej i Mobilności”, realizowane w ramach projektu „Trening orientacji przestrzennej dla osób niewidomych i słabowidzących (TOPON)”

Zajęcia mają formę indywidualnych treningów orientacji przestrzennej i mobilności (O&M) w oparciu o wypracowany w projekcie:

• standard nauczania orientacji przestrzennej i mobilności osób z niepełnosprawnością wzroku,
  • Indywidualny Program Nauczania Orientacji Przestrzennej i Mobilności (IPNOM).

Termin i miejsce każdego treningu ustalane będą w porozumieniu z instruktorem oraz Organizatorem treningu.

Liderem projektu jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Partnerami:

Więcej informacji na stronach