Program szkoleniowy „Renowacja i termomodernizacja budynków historycznych w dobie kryzysu klimatycznego”

14-10-2021

Fundacja Sendzimira zaprasza do udziału w dwuetapowym programie szkoleniowym. W terminie 8 listopada – 5 grudnia 2021 odbędzie się część e-learningowa szkolenia, a stacjonarne warsztaty w styczniu i lutym 2022 r. Zgłoszenia można wysyłać do 7 listopada poprzez formularz rejestracyjny dostępny TUTAJ. Udział w programie szkoleniowym jest bezpłatny.

Przyspieszenie tempa termomodernizacji budynków historycznych jest wyzwaniem, z którym Polska i inne kraje Unii Europejskiej będą mierzyć się w najbliższych latach. Zgodnie z krajową strategią renowacji, poprawa efektywności energetycznej budynków historycznych będzie działaniem na szeroką skalę, by do 2050 r. osiągnąć założone cele redukcji emisji gazów cieplarnianych. Tylko spośród historycznych budynków mieszkalnych ponad 40 % stanowią te wybudowane do końca lat 60. Znaczna część z nich charakteryzuje się dużym zużyciem energii. Za straty energii odpowiedzialne są między innymi niesprawne systemy wentylacji, wysoki poziom zawilgocenia ścian, które nie spełniają już swoich właściwości izolacyjnych oraz nieszczelne drzwi i okna.

W ramach kursu e-learningowego zaprezentowane zostaną zrównoważone metody renowacji i termomodernizacji budynków historycznych, w tym zabytkowych. Uczestnicy warsztatów stacjonarnych, we współpracy z ekspertami, zaproponują optymalne rozwiązania w postaci koncepcji projektowej dla wybranych obiektów historycznych (użyteczności publicznej, mieszkalnych czy adaptowanych do nowych funkcji), w tym najbardziej opłacalne ekonomicznie i energetycznie rozwiązania termomodernizacyjne.

Do kogo skierowany jest nasz program szkoleniowy?

Szkolenie jest skierowane przede wszystkim do:

• urzędników samorządowych zarządzających zasobem budynków historycznych w swoich gminach;
  • przedstawicieli sektora pozarządowego wspierających zrównoważone renowacje budynków historycznych;
  • architektów;
  • projektantów;
  • konserwatorów zabytków;
  • wykonawców prac budowlanych;
  • studentów architektury, budownictwa, zarządzania zrównoważonym rozwojem miast;
  • oraz wszystkich osób chcących zwiększyć swoje kompetencje w tych obszarach.

Po więcej informacji zapraszam do pliku:

Program szkoleniowy Fundacji Sendzimira