STARSZY LABORANT – oferta nr 492/2021

14-09-2021

STARSZY LABORANT – oferta pracy ważna do 20.09.2021

lokalizacja: Białystok

opis stanowiska:

  • nadzór i odbiór próbek, przygotowanie próbek analitycznych oraz prowadzenie analiz fizyko-chemicznych paliw i odpadów paleniskowych – zgodnie z obowiązującymi normami, przepisami, procedurami badawczymi i zaleceniami przełożonych, w zakresie nadanych uprawnień;
  • prowadzenie ewidencji wykonywanych analiz w formularzach, dziennikach laboratoryjnych i systemie STARLIMS;
  • nadzór nad wyposażeniem i aparaturą kontrolno-pomiarową oraz prowadzenie dokumentacji nadzorowanej aparatury;
  • dbanie o należyty stan techniczny i czystość aparatury kontrolno-pomiarowej urządzeń oraz sprzętu laboratoryjnego;
  • terminowe przekazywanie próbek do badań i raportów z badań;
  • udział w opracowywaniu i realizacji zadań inwestycyjnych i modernizacyjnych;
  • prowadzenie postepowań związanych z zamówieniami dostaw i zakupem usług;
  • aktywne uczestniczenie w utrzymaniu i doskonaleniu systemu zarządzania Wydziału Laboratorium;
  • wdrażanie nowych metod badawczych;
  • udział w audytach i kontrolach w zakresie swojej odpowiedzialności.

wymagania:

  • wykształcenie średnie lub wyższe magisterskie o profilu chemicznym;
  • 10 lat pracy w akredytowanym laboratorium analitycznym;
  • 5 lat praktyki w zakresie prowadzonych badań i stosowanych technik badawczych w laboratorium w sektorze energetycznym.
  • znajomość systemu zarządzania wg PN-EN ISO 17025;
  • znajomość aplikacji IFS oraz systemu EOD;
  • znajomość laboratoryjnego systemu STARLIMS;
  • znajomość pakietu MS Office, w tym MS Excel;
  • znajomość procesów technologicznych pod kątem wymagań parametrów fizykochemicznych bloków energetycznych;
  • umiejętność samodzielnej pracy, wysoka etyka pracy i poczucie odpowiedzialności;
  • umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów;
  • umiejętność pracy pod presją czasu i dotrzymywania terminów;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • dokładność i rzetelność w wykonywaniu powierzonych zadań.

Jesteś zainteresowany ofertą? Wyślij e-mail na adres kariera@pb.edu.pl