Innowacje dla przemysłu – poszukiwane!

27-04-2021

Trwa rekrutacja do VI już edycji programu akceleracyjnego KPT ScaleUp, którego celem jest przyspieszenie rozwoju i komercjalizacji produktów oraz usług przeznaczonych dla sektora przemysłowego.

Program jest realizowany wspólnie z liderami polskiego przemysłu, którzy zdecydowali się wdrażać u siebie najciekawsze rozwiązania. Są wśród nich: Grupa PGNiG – lider rynku gazu ziemnego w Polsce, zajmujący się także magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej.  dystrybutor energii elektrycznej w Polsce,  Grupa Azoty – narodowy champion w dziedzinie chemii, ASTOR – jeden z wiodących dostawców robotyki i automatyki przemysłowej w Polsce, Grupa Lafarge –  międzynarodowy koncern wydobywający kruszywa i produkujący cement, Warbud – jedna z największych firm budowlanych w Polsce, Woodward – międzynarodowy koncern produkujący konwertery dla elektrowni wiatrowych, szaf sterowniczych regulujących pracę dużych spalinowych silników stacjonarnych i turbin, Aluprof – jeden z wiodących europejskich dystrybutorów systemów aluminiowych dla budownictwa.

Wspólnie z Odbiorcami Technologii, mentorami biznesowymi (blisko stu ekspertów i praktyków branżowych z takich obszarów jak: sprzedaż , marketing, prawo, finanse zarządcze czy internacjonalizacja) oraz szkoleniowcami i specjalistami technologicznymi zapewniamy uczestnikom 6 miesięcy intensywnej pracy nad wdrożeniem produktu oraz przygotowaniem i wzmocnieniem kompetencji zespołu. Indywidualny program uzupełniony jest o wizyty w nowoczesnych polskich fabrykach oraz studyjny wyjazd zagraniczny (jeśli będzie to możliwe jesienią tego roku). Każdy zespół może też liczyć na usługi doradcze i mentorskie o wartości do 50 tys. zł, a także na grant w wysokości do 200 tys. zł (bezzwrotny i bez obejmowania udziałów).

Wyzwania technologiczne  obecnych Partnerów dostępne są na  stronie internetowej. Są to przede wszystkim: bezpieczeństwo pracy i bezpieczeństwo danych; predykcja awarii; kontrola jakości; trakowanie materiałów, urządzeń i pojazdów na zewnątrz i wewnątrz zakładu; optymalizacji procesów produkcji/wydobycia, sprzedaży i obsługi klienta; szkolenia pracowników z wykorzystaniem VR i AR; praca z dużymi bazami danych; wykorzystanie AI; digitalizacja procesów i obiegu dokumentów; inspekcja urządzeń i budynków; optymalizacja energetyczna i materiałowa; tworzenie nowych substancji i materiałów, automatyzacja i robotyzacja procesów.

Aplikacje należy składać przez stronę internetową projektu.

Zgłoszenia są przyjmowane do 3 maja 2021 r.

Krakowski Park Technologiczny przeakcelerował już blisko 100 startupów, z czego znakomita większość z nich doskonale radzi sobie na rynku i komercyjnie sprzedaje swoje produkty, jak np: Sense, Seedia, Optimo Light, ICSec, DroneHub czy Airly.