Targi Praktyk i Staży PB #KulisyZawodu

31-03-2021
Oferty pracy, praktyk i staży, filmy z udziałem absolwentów PB, którzy szczerze opowiadają jak wyglądają kulisy pracy inżyniera, a do tego bezpłatna sesja zdjęciowa do CV, konsultacje z doradcą zawodowym i bezpłatny webinar nt. budowania marki w serwisie LinkedIn – to propozycje Biura Karier i Współpracy z Absolwentami PB w ramach wiosennej edycji Targów Praktyk i Staży Politechniki Białostockiej.

Targi odbędą się w dniach 20-22 kwietnia. Kilkadziesiąt firm z regionu w ich ramach przedstawi oferty pracy, praktyk i staży. Dodatkowo przez pierwsze dwa dni Targów będzie można obejrzeć filmy z udziałem inżynierów z różnych firm. Opowiedzą oni o swojej pracy od kuchni – jak wygląda ich dzień pracy, zarobki, z czym na co dzień mierzą się w swoim zawodzie. Doradzą też, jak aplikować i jak szukać dobrego pracodawcy. Przy okazji będzie można zobaczyć wnętrza wielu firm i poczuć klimat tych miejsc. Taka wiedza jest bezcenna dla osób, które świadomie chcą budować swoją ścieżkę kariery. Filmy będą emitowane 20 i 21 kwietnia kwietnia na stronie internetowej Biura Karier i Współpracy z Absolwentami PB oraz na profilu facebookowym Biura, jak też na You Tube Politechniki Białostockiej.

Bezpłatna, biznesowa sesja zdjęciowa dla studentów

22 kwietnia w budynku CNK PB przy ul. Zwierzynieckiej 16 odbędzie się bezpłatna, biznesowa sesja zdjęciowa dla zarejestrowanych w Biurze Karier i Współpracy z Absolwentami studentów i absolwentów. Każda osoba, która wcześniej się zarejestruje na określoną godzinę, będzie mogła zrobić profesjonalne zdjęcie do CV (i na profil LinkedIn). Pracownicy Biura Karier i Współpracy z Absolwentami zapewni scenografię, oświetlenie i fotografa, a także wyśle gotowe zdjęcia po sesji.

Sesja rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do 14.00. Zdjęcia będą wykonywane przy zachowaniu reżimu sanitarnego i z udziałem minimalnej liczby osób, a liczba miejsc jest mocno ograniczona. System rejestracji na sesję będzie dostępny na stronie internetowej Biura Karier i Współpracy z Absolwentami PB.

Konsultacje CV z doradcą zawodowym

Także 22 kwietnia w CNK w godz. 9.00-14.00 będą odbywały się indywidualne konsultacje CV z doradcami zawodowymi. Aby wziąć w nich udział, należy wcześniej zarezerwować termin. Konsultacje będą trwały maksymalnie do 30 minut.

Webinar pt. Tajniki budowania marki i rozwijania kariery za pośrednictwem LinkedIn

Natomiast o godz. 17.00, w czwartek, 22 kwietnia odbędzie się webinar pt. „Tajniki budowania marki i rozwijania karier za pośrednictwem LinkedIn”, który poprowadzi specjalistka w zakresie personal brandingu i autorka książki „Marka osobista bez tajemnic” Monika Gawanowska. Webinar odbędzie się za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Dlaczego warto wziąć udział w webinarze?

Jeśli chcesz zdobyć atrakcyjną pracę lub skontaktować się z osobą decyzyjną/CEO danej firmy, LinkedIn jest najszybszą i najprostszą drogą. 97% liderów i osób decyzyjnych w Polsce korzysta z tego serwisu społecznościowego. Dla porównania, tylko 28% z tych osób korzysta z Twittera, a 24% z Facebooka.

Obecnie na świecie jest 480 000 000 aktywnych kont na LinkedIn, w Polsce zarejestrowanych kont jest ponad 4 200 000, natomiast aktywnych użytkowników jest 2 700 000.

LinkedIn to najszybciej rozwijające się biznesowe medium społecznościowe w Polsce. To doskonałe miejsce do budowania własnego pozytywnego wizerunku, jak i do poszukiwania pracy.

Podczas szkolenia:

• dowiesz się, jak stworzyć profil, który przyciąga (nie tylko rekruterów!),
  • zobaczysz efekty, które możesz osiągnąć za pośrednictwem tego medium,
  • poznasz zasady skutecznego działania na LinkedIn.

Harmonogram Targów Praktyk i Staży PB #KulisyZawodu

20 kwietnia (wtorek) – filmy i wywiady #KulisyZawodu

21 kwietnia (środa) – filmy i wywiady #KulisyZawodu

22 kwietnia (czwartek)

9.00-14.00 – konsultacje CV z doradcami zawodowymi

9.00-14.00 – sesja zdjęciowa do CV i na LinkedIn

17.00 – webinar pt. „Tajniki budowania marki i rozwijania karier za pośrednictwem LinkedIn”, prowadzi Monika Gawanowska

Zadbaj o swoją karierę z Biurem Karier i Współpracy z Absolwentami Politechniki Białostockiej i dołącz do wydarzenia na Facebooku!

ZAPRASZAMY!