Oferty pracy i praktyk studenckich lub wolontariatu w Urzędzie Transportu Drogowego

12-02-2021
Stabilne zatrudnienie u elastycznego pracodawcy, który po raz kolejny otrzymał Znak Jakości „Przyjazny Urząd” to w czasach pandemii spory atut. Zapraszamy do skorzystania z ofert pracy i praktyk studenckich, jak też wolontariatu w Urzędzie Transportu Drogowego.

Dlaczego warto zainteresować się pracą w tym miejscu? Przede wszystkim pracownicy Urzędu Transportu Drogowego mogą liczyć na szereg benefitów pozapłacowych, z których większość z nas nie zdaje sobie sprawy. Pracodawca dba także o rozwój swoich pracowników wspierając podnoszenie kwalifikacji u osób zatrudnionych. Dodatkowo wprowadzono rozwiązania ułatwiające godzenie życia zawodowego z prywatnym, rodzinnym.

Rozwój zawodowy

Kierownictwo Urzędu Transportu Kolejowego przykłada dużą wagę do rozwoju zawodowego pracowników, uznając, że największym kapitałem, jaki posiada Urząd, są jego pracownicy, którym  umożliwia udział w szkoleniach, studiach podyplomowych, seminariach i konferencjach. Mogą oni też uczestniczyć w nauce języków obcych. W Urzędzie został wdrożony projekt Akademia UTK, którego głównym celem jest transfer wiedzy pomiędzy pracownikami. Projekt oparty jest na „dzieleniu się doświadczeniem zawodowym” przez pracowników posiadających specjalistyczne kwalifikacje.  Dotyczy to zarówno szkoleń technicznych, z zakresu prawa, szeroko rozumianego IT oraz szkoleń związanych z usprawnieniem procesów wewnątrz organizacji.

Elastyczność zatrudnienia

Urząd ułatwia pracownikom godzenie pracy zawodowej z życiem osobistym – mogą oni, w uzasadnionych przypadkach, być zatrudnieni w formie telepracy (w pełnym wymiarze czasu pracy lub w wybrane dni tygodnia), korzystać z indywidualnego czasu pracy (rozpoczynać i kończyć pracę w dogodnych dla siebie godzinach) lub pracować w niepełnym wymiarze czasu pracy. Dla rodziców przygotowany jest specjalny pokój, dzięki czemu, w uzasadnionych przypadkach, mogą przyprowadzać do pracy swoje pociechy – w otoczeniu kolorowych mebli, zabawek, gier, książeczek żadne dziecko się nie nudzi. W Pokoju Rodzinnym znajduje się również telewizor oraz duży zestaw bajek.

Pakiet medyczny

Pracownicy mogą zostać objęci prywatną opieką zdrowotną wraz ze współmałżonkiem i dziećmi (pracownik opłaca koszt wybranego abonamentu).

Program sportowo-rekreacyjny

Umożliwia on korzystanie z szerokiej oferty obiektów sportowych na terenie całej Polski. Imienna karta sportowa jest dofinansowana ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, w związku z czym pracownik pokrywa tylko część opłaty za kartę.

Ubezpieczenie na życie

Pracownicy UTK (oraz ich małżonkowie/partnerzy, pełnoletnie dzieci) mogą przystąpić do dobrowolnego grupowego ubezpieczenia na życie.

Profity wynikające z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

Pracownicy mogą korzystać z następujących świadczeń:

–     świadczenia urlopowe dla pracowników (dofinansowanie krajowych lub zagranicznych wczasów wypoczynkowych lub wczasów leczniczo-rehabilitacyjnych, lub dopłata do wypoczynku organizowanego indywidualnie);

–     świadczenia urlopowe dla dzieci pracowników (dofinansowanie krajowego lub zagranicznego wypoczynku dla dzieci w formie kolonii, obozów, zimowisk, „zielonych szkół”);

–     imprezy okolicznościowe (ze środków funduszu finansowane są imprezy okolicznościowe dla pracowników i ich rodzin, takie jak Mikołajki lub Dzień Dziecka);

–     zapomogi (pracownicy znajdujący się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej lub dotknięci wypadkami losowymi mogą uzyskać pomoc finansową);

–     wyprawka szkolna (możliwość dofinansowania zakupu podręczników oraz przyborów szkolnych dla dzieci pracowników z najniższymi dochodami);

–     bilety do kina (możliwość dofinansowania biletów do kina dla zainteresowanych pracowników i ich dzieci);

–     „becikowe” (możliwość uzyskania pomocy finansowej dla pracowników w przypadku urodzenia dziecka);

–     pożyczki mieszkaniowe (możliwość uzyskania niskooprocentowanych pożyczek na cele mieszkaniowe, tj. remonty, modernizacje, kaucje, zamiany lub pozyskanie tytułu własności do lokalu mieszkalnego).

Legitymacje uprawniające do przejazdów koleją z 50% zniżką.

Warto obejrzeć krótkie filmy, które przybliżą pracę w  Urzędzie Transportu Kolejowego:

Film informacyjny o UTK

Praca w UTK

Gdzie szukać oferty pracy lub praktyk w Urzędzie Transportu Drogowego?

Na stronie internetowej Urzędu  www.utk.gov.pl są dostępne informacje nt. zasad naboru w służbie cywilnej (w UTK), a także:

• oferty pracy w służbie cywilnej (w UTK);
  • praktyki studenckie i wolontariaty.

Urząd Transportu Kolejowego (UTK) to nowoczesny, przyjazny i otwarty urząd zajmującym się m.in. bezpieczeństwem i regulacją rynku kolejowego oraz prawami pasażerów. Dbający o to, by przewozy na kolei wykonywali tylko przedsiębiorcy gwarantujący odpowiedni poziom bezpieczeństwa, natomiast zarządcy infrastruktury utrzymywali i modernizowali linie kolejowe, zgodnie z europejskimi i krajowymi normami.

Główna siedziba UTK zlokalizowana jest w nowoczesnym, ekologicznym biurowcu przy Al. Jerozolimskich 134 w Warszawie, natomiast 7 oddziałów terenowych UTK jest zlokalizowanych w: Warszawie, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.