Darmowe wzory dokumentów

08-02-2021

Bezpłatne wzory niezbędnych dokumentów dla studentów.

Każda osoba, która wchodzi dzisiaj na rynek pracy musi pamiętać o swoich prawach i obowiązkach. Jednym z takich obowiązków pracowniczych jest sporządzanie i przechowywanie niektórych dokumentów. Portal pracy Aplikuj.pl uruchomił darmowy moduł, w którym można sprawdzić i pobrać rozmaite dokumenty HR.

Darmowa platforma dokumentów HR to narzędzie przydatne zarówno dla HR-owców jak i dla osób szukających dopiero zatrudnienia czy praktyk absolwenckich. Wszyscy znajdą tam dokumenty pracownicze niezbędne na każdym etapie swojej ścieżki zawodowej, czy etapu zatrudnienia swoich pracowników.

Studenci wkraczający na dzisiejszy rynek pracy szczególnie zainteresują się dokumentami dotyczącymi praktyk absolwenckich, czy umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego. Warto zapoznać się z takimi dokumentami, zanim staniemy przed możliwością ich podpisania.

Pobieranie dokumentów pracowniczych działa bardzo intuicyjnie. Wzór każdego dokumentu HR można pobrać w formacie .pdf lub w formacie .doc do późniejszej edycji.

Warto zapoznać się również z artykułami dotyczącymi poszczególnych dokumentów. Można się z nich dowiedzieć między innymi, kiedy i jakie dokumenty należy przechowywać, w jakich terminach należy składać poszczególne wnioski czy podania, oraz jakie są konsekwencje złożenia czy otrzymania danego dokumentu.

Moduł z dokumentami kadrowymi został uruchomiony jako darmowe narzędzie portalu pracy Aplikuj.pl. Warto dołączyć go do listy linków przydatnych na każdym etapie zatrudnienia.

Warto też zapoznać się z bardziej szczegółowymi artykułami o rozliczaniu wynagrodzeń według formy zatrudnienia oraz wymiaru czasu pracy – w poradnikach znajdziemy informacje na temat dodatków, świadczeń i zwolnień ze składek oraz zasad ich przyznawania.