[Goldman Sachs] Cybersecurity event

21-12-2020
Interesuje Cię kariera w cyberbezpieczeństwie? Goldman Sachs Engineering zaprasza studentów i absolwentów do udziału w warsztacie „Ethical hacking”, zaczynającym się 18 stycznia, który pozwoli Ci zrobić pierwszy krok w kierunku kariery w cyberbezpieczeństwie.

Podczas wydarzenia będziesz mieć okazję dowiedzieć się, jak właściciele aplikacji mogą bronić się przed atakami, przećwiczyć i wykonać wiele technik używanych w życiu codziennym pentestera, w tym SQL Injection, Cross Site Scripting, Remote Code Execution i wielu innych. Będzie to świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów, rywalizacji i dobrej zabawy. Rozpocznij swoją przygodę z cyberbezpieczeństwem z Goldman Sachs, zarejestruj się już dziś i wygraj słuchawki Beats Solo3 lub głośnik JBL Charge 4.

Zarejestruj się przez https://recruiting360.avature.net/candidates – wyszukaj Ethical Hacking Workshop.

[ENG]

Are you interested in career in Cybersecurity? Goldman Sachs Engineering invites students and recent graduates to join the online ‘Ethical hacking’ workshop starting on Monday, 18 January to take the first step towards career in Cybersecurity! During the event you will have an opportunity to learn how application owners can defend against attacks, practice and execute many exploitation techniques used in everyday life of a penetration tester including SQL Injection, Cross Site Scripting, Remote Code Execution and many others. You will have a great opportunity to network with others and have a lot of fun. Start your journey with Cybersecurity with Goldman Sachs, register today and have a chance to win Beats Solo3 headphones or JBL Charge 4 speaker. Register through  https://recruiting360.avature.net/candidates– search for Ethical Hacking Workshop.