Nasze zbiory w katalogu Stowarzyszenia Muzeów Uczelnianych

03-03-2021
Centrum Historii w katalogu SMU

Żarówka Edisona, sztandar Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej oraz toczka – to kilka z eksponatów Centrum Historii Politechniki Białostockiej im. inż. Mirosława Bujanowskiego, które znalazły się w katalogu „Treasure Houses Of Polish Academic Heritage”.

Celem projektu jest prezentacja polskiego dziedzictwa akademickiego. Zaprezentowały się w nim muzea i kolekcje z ponad stu różnego typu uczelni naszego kraju.

Kolekcje medyczne i techniczne, sztuka i zbiory kryminalistyczne, bursztyny i różnego typu pamiątki po wybitnych osobistościach świata nauki, kultury, sztuki i polityki – to wszystko znajduje się na wystawach i w magazynach uczelnianych muzeów.

Dzięki katalogowi z kolekcjami mogą się zapoznać także obcokrajowcy.

Liczący blisko 700 stron katalog w wersji papierowej i elektronicznej ukazał się staraniem zarządu Stowarzyszenia Muzeów Uczelnianych (SMU). Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Katalog Muzeów Uczelnianych (PDF, 224 MB)