To już 3. edycja konkursu programowania gier dla dzieci i młodzieży „Dżemik”, który odbył się na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.

Do rywalizacji przystąpiło 70 zawodników z 35 drużyn. Tematem przewodnim konkursu były  „Podróże w czasie” a wyniki prac sklasyfikowano w kategoriach: Scratch Junior, Scratch Kadet, Kodu oraz Unity 3D.

W poszczególnych kategoriach wygrały następujące zespoły:

Scratch Junior: I miejsce-Marcin Lenkiewicz i Szymon Fiłonowicz, II miejsce- Kamila Kruk i Małgorzata Kruk, III miejsce- Dariusz Wasilewski.

Scratch Kadet: I miejsce – Rafał Grabowski i Michał Baranowski, II miejsce – Bartłomiej Chmielewski i Bartosz Zieniuk, III miejsce- Marcin Chmielewski

Kodu: I miejsce – Kacper Piaskowski i Kamil Pietraszewski, II miejsce- Michał Wróblewski, III miejsce- Jakub Harasimczuk i Kamil Harasimczuk.

Unity 3D: I miejsce- Jakub Świsłocki i Paweł Aleksiejuk, II miejsce- Michał Dominów i Szymon Woronowicz, III miejsce – Kacper Omieljańczyk.

Dodatkowo drużyna w składzie: Marcin Lenkiewicz i Szymon Fiłonowicz otrzymała nagrodę specjalną za najlepszy pomysł dla najmłodszych. Nagrodę ufundował Marszałek Województwa Podlaskiego.

Ogromną pracę w organizację Konkursu włożyli studenci i opiekun koła naukowego .NET Politechniki Białostockiej. W szczególności dziękujemy Panom: dr. inż. Markowi Tabędzkiemu i Marcinowi Tyborowskiemu. Współorganizatorem konkursu i sponsorem części nagród był Oddział Podlaski Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Konkurs został objęty patronatem Rektora Politechniki Białostockiej, Prezydenta Miasta Białegostoku, Radia Białystok oraz TVP 3 Białystok.

Wydrukuj ten Post