Zmarł student WBiIŚ

03-04-2019

Z wielkim żalem informujemy, że 31 marca 2019 roku w wyniku tragicznego wypadku drogowego zmarł Dariusz Antuszewski, student kierunku inżynieria środowiska na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej.

Darek Antuszewski urodził się w 1994 roku w Sokółce, gdzie mieszkał i uczył się w szkole podstawowej oraz gimnazjum. Ukończył Technikum Budowlano-Geodezyjne w Białymstoku. Jako student Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska czynnie uczestniczył w życiu uczelni i angażował się w wiele projektów międzynarodowych. Brał udział w wyprawie naukowej do Rosji, odwiedzając Moskiewski Państwowy Uniwersytet Inżynierii Lądowej oraz na Ukrainę, gdzie poszerzał swoją wiedzę na Kijowskim Państwowym Uniwersytecie Budownictwa i Architektury. Tytuł zawodowy inżyniera uzyskał w 2018 roku, z sukcesem broniąc pracę dyplomową nt. „Wariantowe rozwiązania wybranych instalacji sanitarnych z przyłączami w budynku jednorodzinnym”. Po ukończeniu pierwszego stopnia pragnął zdobyć tytuł magistra, kontynuował naukę na studiach stacjonarnych drugiego stopnia na kierunku inżynieria środowiska. Rozpoczął pisanie pracy magisterskiej nt. „Wariantowe rozwiązanie systemu odprowadzania ścieków sanitarnych z uwzględnieniem kosztów ich wykonania”, którą zamierzał obronić w czerwcu tego roku. Równolegle z akademicką wiedzą teoretyczną zdobywał wiedzę praktyczną, dążąc do szybkiego uzyskania uprawnień budowlanych. Podejmował prace związane z hydrauliką, systemami wodociągowo-kanalizacyjnymi oraz systemami centralnego ogrzewania. Był dumny ze zdobycia etatu w dużej firmie budowlanej.

Był spokojnym i pogodnym młodym człowiekiem. Zawsze służył pomocą i zarażał spontaniczną radością. W naszej pamięci pozostanie sumiennym studentem, który potrafił jasno sprecyzować swój cel życiowy i dążyć ku niemu prostą ścieżką, z uśmiechem na twarzy.

Kondolencje i wyrazy szczerego współczucia Rodzinie i bliskim Darka składa cała społeczność akademicka Politechniki Białostockiej, a w szczególności Dziekan, pracownicy i studenci Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej.

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie dnia 4 kwietnia 2019 r. o godz. 15:30 w Kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Sokółce. Po nabożeństwie trumna zostanie złożona na cmentarzu św. Antoniego w Sokółce.