Szkolenie online dla pracowników PB

26-11-2020
Od 1 stycznia 2021 r. Politechnika Białostocka ma obowiązek stosowania Ustawy o pracowniczych planach kapitałowych.

Pracownicze Plany Kapitałowe to program długoterminowego oszczędzania. Udział w nim jest dobrowolny. Decyzja o przystąpieniu do PKK lub rezygnacji będzie wiązała się z koniecznością złożenia w 2021 roku stosownej pisemnej deklaracji.

Zapraszamy pracowników do udziału w szkoleniu z zakresu Pracowniczych Planów Kapitałowych. O tym, czy warto przystąpić do programu i jakie wypływają z tego korzyści opowie specjalista Polskiego Funduszu Rozwoju Portal PPK.

Szkolenie dla pracowników Politechniki Białostockiej odbędzie się na platformie Microsoft Teams w dniu 30 listopada 2020 r. (poniedziałek). Przewidziano dwie tury spotkania, o godz. 11.00 oraz 13.00. Wszyscy pracownicy uczelni otrzymali wiadomości mailowe z linkami do szkolenia.

Uczestnicy szkolenia otrzymają szereg praktycznych informacji, m.in. o dopłatach do swojego rachunku PPK od państwa i pracodawcy. Będzie też możliwość zadawania pytań przez czat, jak również dostęp do materiałów informacyjnych.

Pracownicy, którzy nie posiadają indywidualnego dostępu do komputera, mogą wziąć udział w ww. szkoleniu na auli Inno- Eco-Tech na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku PB. Szkolenie będzie wyświetlane na ekranie. Spotkanie na auli odbędzie się także 30 listopada (dwie grupy, o 11.00 oraz 13.00) z zachowaniem reżimu sanitarnego – uczestników prosimy o włożenie maseczek i zachowanie bezpiecznego odstępu.

Dział Spraw Personalnych