Sejmowa Komisja przyjęła projekt Ustawy 2.0

04-06-2018

Sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży 30 maja przyjęła zdecydowaną przewagą głosów projekt ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce przygotowany przez resort nauki kierowany przez wicepremiera Jarosława Gowina.

Konstytucja dla Nauki ma wejść w życie 1 października 2018 r. Jest to reforma, która ma zapewnić: ️

• wsparcie nauki i szkolnictwa wyższego we wszystkich regionach Polski,
  • stabilność zatrudnienia oraz nowe ścieżki kariery akademickiej i naukowej,
  • kształcenie przyszłych elit,
  • budowę kapitału polskiej nauki,
  • uwolnienie potencjału polskiej nauki,
  • tradycję wolności akademickiej,
  • rozsądne wdrażanie zmian.

Informacje na temat Ustawy 2.0:

Na portalu internetowym www.konstytucjadlanauki.gov.pl pojawiła się broszura informacyjna, w której można znaleźć przydatne informacje na temat reformy szkolnictwa wyższego i nauki.

BROSZURA ORAZ AKTUALNY TEKST USTAWY

PODSUMOWANIE ZMIAN