Pracownicy Wydziału Mechanicznego w International Institute of Refrigeration

24-04-2020

Trzech pracowników Katedry Techniki Cieplnej Instytutu Inżynierii Mechanicznej Wydziału Mechanicznego PB zostało powołanych na członków International Institute of Refrigeration w aktualnej kadencji 2019-2023:

• dr hab. inż. Dariusz Butrymowicz – Komitet B1 (Thermodynamics and Transfer Processes);
  • dr hab. inż. Kamil Śmierciew – Komitet E1 (Air Conditioning);
  • dr inż. Jerzy Gagan – Komiet D1 (Refrigerated Storage).

Koszty uczestnictwa w tej instytucji pokrywane są przez Ministerstwo Rozwoju.

International Institute of Refrigeration – Międzynarodowy Instytut Chłodnictwa jest niezależną organizacją nauki międzyrządowej i technologii, która ma na celu poprawę jakości życia w oszczędny i przyjazny sposób dla środowiska. Promuje znajomość chłodnictwa i powiązanych technologii oraz aplikacji. Instytut skupia 58 kraje członkowskie, ponad 400 specjalistów we wszystkich dziedzinach chłodnictwa. Ich działalność naukowa jest koordynowana przez 10 komisji. Instytut wydaje miesięcznik International Journal of Refrigeration.

Źródło:
wm.pb.edu.pl/2020/04/21/powolania-na-czlonkow-international-institute-of-refrigeration
pl.qwe.wiki