Absolwentalia – spotkanie po latach!

06-04-2019
absolwentalia

Wszystkich absolwentów i pracowników Politechniki Białostockiej, Wyższej Szkoły Inżynierskiej, Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej, a także Prywatnej Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach jubileuszu 70-lecia naszej Uczelni.

Ich ważną częścią jest Międzynarodowy Zjazd Absolwentów Politechniki Białostockiej – Absolwentalia, który odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2019 r.

Razem świętujmy jubileusz Politechniki Białostockiej!

Zapraszamy pokolenia inżynierów, którzy zdobywając wykształcenie na Politechnice Białostockiej stali się współtwórcami jej marki i statusu.

Radość spotkania po latach, rozmowy z dawno niewidzianymi kolegami i koleżankami z roku, wspomnienia nieprzespanych nocy przed sesją i radości ze zdanych egzaminów, wizyty w salach wykładowych na wydziałach, czy rozmowy z pracownikami uczelni – to wszystko dostarczy Państwu wielu powodów do wzruszeń i uśmiechu. W tę sentymentalną podróż możecie zabrać także swoich bliskich: małżonków, dzieci, wnuki…

Spotkajmy się po latach!

Absolwentalia 2019 to święto wszystkich, którzy dyplom ukończenia studiów zdobyli na Politechnice Białostockiej.
RAMOWY PROGRAM, 22 CZERWCA 2019 r.:

9:00 – Rejestracja uczestników zjazdu na poszczególnych wydziałach i odebranie opasek uprawniających do darmowego wstępu na koncerty; Absolwenci ZWL w Hajnówce, przez cały dzień (w godz. 9.00-20.00), mogą rejestrować się i odbierać opaski w Punkcie Informacyjnym, zlokalizowanym przy Hotelu Asystenta na kampusie Politechniki Białostockiej. Osoby, które nie zdążą zarejestrować się na swoich wydziałach, od godz. 13.00 mogą także rejestrować się w Punkcie Informacyjnym, zlokalizowanym przy Hotelu Asystenta;
10:00 – Spotkanie absolwentów na wydziałach Politechniki Białostockiej;
13:00 – Gala Honorowego Ambasadora Politechniki Białostockiej. Kapsuła czasu;
10:00 – 18:00 „Wczoraj i Dziś”, wystawa, pokazy i prezentacje na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej.

12:00 – 18:00 Wydarzenia towarzyszące na kampusie Politechniki Białostockiej, m.in. konkursy, pokazy, zabawy integracyjne, rywalizacja sportowa, prezentacja rowerów customowych Adama Zdanowicza oraz strefa gastronomiczna, w tym:
12:00 – 14:00 pokaz judo z aktywnym udziałem publiczności;
13:30 rejestracja, a następnie w godz. 14:00-16:00 mecze siatkówki i koszykówki dla chętnych absolwentów i pracowników;
12:00-18:00 – zwiedzanie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu;

18:00 – Koncert plenerowy z udziałem gwiazd: Kasa Chorych, Dżem – za darmo dla Absolwentów i Pracowników PB. Pozostałe osoby mogą kupić bilety na stronie https://absolwentalia.pb.edu.pl/sklep/ lub w dniu koncertu w Punkcie Informacyjnym.

Udział absolwentów i pracowników Politechniki Białostockiej w wydarzeniu oraz koncercie plenerowym jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Zachęcamy do rejestracji swojego udziału na stronie: www.absolwentalia.pb.edu.pl/zarejestruj-sie/

Zarejestrowanie swojego udziału umożliwi skorzystanie ze wszystkich atrakcji, które przygotowaliśmy dla Państwa.

Pozostałe osoby mogą kupić bilety na koncert online: www.absolwentalia.pb.edu.pl/sklep-online/

W dniu Absolwentaliów, 22 czerwca, w godz. 12.00-16.00, na parterze budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia (Biblioteka Politechniki Białostockiej) będzie można przekazać pamiątki związane z Politechniką Białostocką. Zasilą one kolekcję zbiorów Centrum Historii Politechniki Białostockiej. Każdy dar zostanie opatrzony informacją o Darczyńcy oraz krótką historią przedmiotu.

Przykładowe obiekty, które mogą wzbogacić zbiory, to: fotografie, filmy, pióro, ołówek, indeks, praca dyplomowa, dziennik praktyk, cyrkiel, taśma miernicza, maszyna licząca, butelka, legitymacja związkowa,  przydział pokoju w akademiku, karta biblioteczna, monit w sprawie książek, dyplom uznania, medal, gazeta.

Istnieje też możliwość przekazania przedmiotów w innym terminie. W celu ustalenia indywidualnej daty przekazania daru należy skontaktować się pod adresem: centrumhistorii@pb.edu.pl lub tel. 85 746 93 18. Zapraszamy serdecznie do wsparcia kolekcji Centrum Historii Politechniki Białostockiej!