Dni Kultury Studenckiej Juwenalia Białystok 2023. Organek o północy!

01-06-2023
Sprzedaż karnetów zakończona. Ørganek wisienką na torcie tegorocznych Juwenaliów. Znamy harmonogram koncertów na kampusie Politechniki Białostockiej.

Z przyjemnością informujemy o muzycznej niespodziance, która zagości już w sobotę na białostockich Juwenaliach. Jest nią zespół Ørganek, dzięki któremu 3 czerwca scena na kampusie Politechniki Białostockiej zapłonie jak Missisipi w ogniu.

Z powodów logistycznych line-up Juwenaliów 2023 uległ drobnej zmianie: Kult wystąpi w piątek 02.06. o godz. 23:20, a nie jak wcześniej informowaliśmy w sobotę 03.06. Ponadto zmieniła się kolejność w ramach poszczególnych dni. Więcej informacji niżej.

Harmonogram koncertów

2 czerwca 2023 r.

17:00 – Trapiwnica

17:40 – Paluch

19:00 – Happysad

20:30 – Lady Pank

22:00 – Reto

23:20 – Kult

01:00 – Topky, Defis, Miły Pan

3 czerwca 2023 r.

17:30 – Szeptucha

19:00 – O.S.T.R.

20:30 – Maryla Rodowicz

22:30 – Gibbs

00:00 – Ørganek

01:30 – Playboys

Wskazane wyżej godziny są orientacyjne i mogą ulec opóźnieniu.

Partnerami strategicznymi wydarzenia są: Politechnika Białostocka, Województwo Podlaskie, Podlaski Instytut Kultury, grupa Brend.

Sprzedaż karnetów została zakończona, cieszymy się ogromnym zainteresowaniem, tym bardziej nie możemy się doczekać początku Juwenaliów, które tradycyjnie rozpoczną się Paradą Studentów.

Parada Studentów

Parada Studentów wyruszy w piątek 02.06 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego (plac przed Teatrem Dramatycznym) i przejdzie ulicami: Adama Mickiewicza – Plac Branickich – Plac Jana Pawła II – Legionową – Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego – Rondo Seweryna Nowakowskiego – Zwierzyniecka – kampus Politechniki.

Wyruszamy o 16:30, ale zapraszamy by już od 16:00 zbierać się razem z nami. Zachęcamy do przygotowania kreatywnych kostiumów i przebrań.

Utrudnienia w ruchu [za Portalem Miasta Białystok]:

Ograniczenia ruchu drogowego w związku przejazdem pojazdów z Politechniki Białostockiej (utrudnienia w godz. 14:00 – 16:00) następującymi ulicami:

Świerkową (wyjazd z placu Politechniki Białostockiej), Zwierzyniecką, 11 Listopada, Plac Katyński, Świętojańską, Adama Mickiewicza, do Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Ograniczenia ruchu drogowego w związku przemarszem Parady Studentów
(utrudnienia w godz. 16:30 – 18:00) następującymi ulicami:

Adama Mickiewicza, z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, Plac Branickich, Plac Jana Pawła II, Legionową, Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, Zwierzyniecką (kampus Politechniki Białostockiej).

Schemat terenu imprezy

Na Juwenalia można wejść jedynie od ulicy Zwierzynieckiej przy Hotelu Asystenta, pozostałe wejścia na kampus Politechniki Białostockiej zostaną zamknięte dla uczestników.

Zachęcamy, by na Juwenalia nie przyjeżdżać własnym samochodem. Kampus jest dobrze skomunikowany, ponadto na terenie imprezy będzie postój Jaga Taxi (85 7 111 111).

Od poniedziałku uczestnicy Juwenaliów wymieniają karnety na opaski, które uprawnią ich do nielimitowanego wejścia na teren imprezy. Podczas Juwenaliów w kasach przy wejściu uczestnicy będą mogli kupić bilety jednorazowe, dzięki którym można jednokrotnie wejść na teren imprezy.