Rusza konkurs „Matematyka Stosowana”. Do wygrania indeksy na studia w Politechnice Białostockiej

28-02-2023
grafika do konkursu matematyka stosowana
Rusza 8. edycja ogólnopolskiego konkursu „Matematyka stosowana”. Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą w nim wygrać indeks na dowolny kierunek studiów w Politechnice Białostockiej!
Rejestracja potrwa tylko do 10 marca.

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do tworzenia dwuosobowych zespołów i udziału w ogólnopolskim konkursie „Matematyka stosowana”. Stawka jest wysoka! Laureaci konkursu otrzymają przepustkę do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku, który oferuje największa uczelnia techniczna w regionie. W 2022 roku indeksy Politechniki Białostockiej zdobyło w ten sposób aż 22 uczniów z Białegostoku i Ełku!

Konkurs „Matematyka stosowana” to niezwykła okazja do zmierzenia się z własnymi umiejętnościami z zakresu zastosowania matematyki w praktyce. Uczniowie szkół ponadpodstawowych rozwiązują tu zadania wykraczające poza szkolną sztampę. Natomiast w finale konkursu odwiedzają kampus Politechniki Białostockiej i uczą się używać reguł matematycznych jak przyszli inżynierowie: od architektury, budownictwa, informatyki, po mechatronikę, elektrotechnikę oraz logistykę.

Udział w rywalizacji mogą wziąć wyłącznie dwuosobowe drużyny , które wypełnią formularz na stronie konkursu signum.pb.edu.pl/konkurs. Mają na to czas tylko do 10 marca 2023 r.

Od chwili rejestracji każdy uczestnik otrzymuje dostęp do platformy online. Tu może zapoznać się z przykładowymi zadaniami oraz przystąpić do testu eliminacyjnego. W dniach 13-17 marca odbędzie się pierwszy etap konkursu. Uczniowie (indywidualnie) rozwiążą quiz, którego wynik zdecyduje o dalszym udziale drużyny w konkursie.

W finale konkursu, który odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia, uczestnicy – już w zespołach dwuosobowych – odwiedzą poszczególne wydziały Politechniki Białostockiej. Pod okiem naszych nauczycieli akademickich i korzystając ze sprzętów zgromadzonych w laboratoriach, przeprowadzą eksperymenty i pomiary, a potem wykonają obliczenia korzystając ze swojej wiedzy matematycznej. Zadania już szykujemy J

Najlepsi zawodnicy konkursu „Matematyka stosowana” uzyskają prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na wybranym przez siebie kierunku Politechniki Białostockiej z pominięciem konkursu świadectw pod warunkiem, że w terminach zgodnych z harmonogramem rekrutacji w roku zdania egzaminu maturalnego:

• zapiszą się na wybrany kierunek studiów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów,
  • złożą komplet dokumentów wymaganych od kandydata na studia wraz z poświadczeniem statusu laureata konkursu,
  • zdadzą dodatkowy egzamin (z rysunku), gdy jest wymagany.

Ogólnopolski konkurs „Matematyka stosowana” organizuje Centrum Popularyzacji Matematyki „SIGNUM” działające przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. W organizacji konkursu uczestniczą wszystkie wydziały Politechniki Białostockiej oraz uczelniane Studium Języków Obcych.

Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są na stronie: signum.pb.edu.pl/konkurs

Zapraszamy do udziału!

Zobaczcie jak wyglądała 7. edycja konkursu „Matematyka stosowana” i co mówią jej uczestnicy: