Chór Studentów i Pracowników Politechniki Białostockiej „Polifonia” wystąpił z koncertem kolęd w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku

30-01-2023
W niedzielne popołudnie (29.01.2023) Chór Studentów i Pracowników Politechniki Białostockiej „Polifonia” wystąpił z koncertem kolęd w holu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

W słowie wstępnym, ks. dr Włodzimierz Misijuk, prawosławny kapelan szpitala i duszpasterz środowiska akademickiego, wspomniał o kształtującej się pięknej tradycji kolędniczych występów chóru w USK. Tradycja ta została zapoczątkowania przez chór „Polifonia” w 2016 roku.

Chór Polifonia koncert kolęd 24.01.2016

Podczas występu 29 stycznia 2023 roku, zespół pod dyrekcją Aleksandry Szymaniuk zaprezentował różnorodny repertuar składający się z pieśni bożonarodzeniowych z Polski, Ukrainy, Białorusi i Niemiec. Występ chóru zaszczyciła swoją obecnością Rektor Politechniki Białostockiej, dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB. Koncertowi przysłuchiwał się także dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, dr hab. n. med. Jan Kochanowicz. Po występie, złożył on na ręce pani Rektor podziękowania politechnicznemu chórowi za ofiarowanie pacjentom, ich bliskim i kadrze szpitala estetycznych i duchowych doznań. Odbiorcy występu zgromadzeni w holu szpitala mieli tylko jedno zastrzeżenie – chcieli, aby kolejne koncerty trwały o wiele dłużej. Chórzyści przyjęli to wyzwanie!

(łn)