PKA pozytywnie oceniła kierunek informatyka

21-09-2022
kilkoro młodych ludzi siedzi przy komputerach
Z dumą i satysfakcją informujemy o pozytywnej ocenie procesu kształcenia dla kierunku informatyka – na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim, prowadzonym na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.

To kolejne, po pozytywnej ocenie w 2016 roku, potwierdzenie, że nasza uczelnia spełnia wszystkie wymagania programowe – dotyczące m.in. treści i metod kształcenia, osiągnięcia przez studentów efektów uczenia się, kompetencji kadry akademickiej, infrastruktury oraz współpracy z interesariuszami zewnętrznymi – do prowadzenia tego kierunku.

W wydanym 5 września 2022 r. komunikacie PKA czytamy: „Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej stwierdza, że proces kształcenia realizowany na Politechnice Białostockiej umożliwia studentom kierunku informatyka osiągnięcie założonych efektów uczenia się dla studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim. Wszystkie kryteria określone w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie kryteriów oceny programowej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1787) uszczegółowione w załączniku nr 2 do Statutu Polskiej Komisji Akredytacyjnej, stanowiącego załącznik do uchwały nr 4/2018 Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 13 grudnia 2018 r. ze zm., zostały spełnione, co zgodnie z ust. 3 pkt 1 załącznika nr 3 do Statutu PKA, uzasadnia wydanie oceny pozytywnej.”

Warto dodać, że pozytywne oceny PKA posiadają wszystkie kierunki oferowane przez Wydział Informatyki PB:

• informatyka
  • informatyka i ekonometria (ocena z 2020 r.)
  • matematyka stosowana (ocena z 2021 r.)

Wszystkim Pracownikom i Studentom kierunku informatyka na Wydziale Informatyki PB dziękujemy i serdecznie gratulujemy!

Sprawdź także: PKA – Baza ocenionych uczelni, jednostek i kierunków

(mr)