Rekrutacja na studia niestacjonarne I i II stopnia

08-08-2022
590 miejsc na studiach niestacjonarnych I stopnia i 350 miejsc na studiach niestacjonarnych II stopnia przygotowała Politechnika Białostocka. Rekrutacja rusza 9 sierpnia 2022 roku.

75 miejsc na budownictwie czy informatyce, 60 na inżynierii środowiska, elektrotechnice czy leśnictwie, 50 na mechanice i budowie maszyn to tylko część oferty edukacyjnej dla osób, które poszukują atrakcyjnej oferty praktycznych kierunków studiów niestacjonarnych I stopnia. Łącznie Politechnika Białostocka przygotowała 590 miejsc na pięciu Wydziałach Uczelni.

Osoby chcące zdobyć tytuł magistra mogą wziąć udział w rekrutacji na studia niestacjonarne II stopnia. Po 60 miejsc czeka na budownictwie, leśnictwie czy elektrotechnice, 50 miejsc na kierunku inżynieria środowiska. Łącznie w rekrutacji na studia niestacjonarne rozpoczynające się od semestru zimowego Politechnika Białostocka przygotowała 350 miejsc.

Rejestracja i zapisy na kierunek studiów w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów potrwają od 9 sierpnia (od godz. 8) do 12 września do godz. 15. To także czas na wnoszenie opłat za przeprowadzenie rekrutacji.

Pierwsze listy zakwalifikowanych zostaną ogłoszone 16 września 2022 roku. Od 23 do 26 września będzie można składać podania o przyjęcie w ramach wolnych miejsc. Ostateczne listy kandydatów przyjętych na studia niestacjonarne I i II stopnia Politechnika Białostocka ogłosi 28 września 2022 roku.

Link do Internetowej Rekrutacji Kandydatów: https://irk.pb.edu.pl/pl/

Pełny wykaz kierunków wraz z liczbą miejsc w rekrutacji na studia niestacjonarne w Politechnice Białostockiej rozpoczynające się od semestru zimowego:

Studia niestacjonarne I stopnia

Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku