Politechnika Białostocka promuje najlepsze wyniki matury 2022. Ruszyła akcja „Akademiki za dobre wyniki”

01-07-2022
akademiki PB z lotu ptaka
Politechnika Białostocka po raz szósty ogłasza akcję „Akademiki za dobre wyniki”.
20 maturzystów, którzy podczas matur 2022 na egzaminie pisemnym na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym uzyskało co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia, będzie mogło podczas pierwszego roku studiów oszczędzić po 4 230 zł! Taki jest koszt zakwaterowania w dwuosobowym pokoju w jednym z domów studenta Uczelni podczas całego roku akademickiego.

Stypendium mieszkaniowe w ramach projektu „Akademiki za dobre wyniki” w roku akademickim 2022/2023 na Politechnice Białostockiej to kwota 4 230 zł. Stypendium mieszkaniowe pokrywa wyłącznie koszty zakwaterowania w Domach Studenta Politechniki Białostockiej, mieszczących się przy ul. Zwierzynieckiej w Białymstoku, w pokoju dwuosobowym wyposażonym w lodówkę, biurka, krzesła, regały, szafki w segmencie z łazienką wspólną dla dwóch pokoi. Miesięczny koszt zakwaterowania w takim pokoju to 470 zł. Laureaci konkursu, którzy cenią sobie większy komfort, deklarując wnoszenie stosownej dopłaty w wysokości kilkudziesięciu złotych, będą mogli zamieszkać w takim pokoju samodzielnie.

„Akademiki za dobre wyniki” to propozycja skierowana do tegorocznych (2022 r.) maturzystów, którzy na egzaminach pisemnym na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym uzyskali co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia. Warunkiem jest także zakwalifikowanie się na pierwszy rok studiów stacjonarnych pierwszego stopnia prowadzonych na Politechnice Białostockiej. Osoby spełniające te kryteria mogą w terminie do 29 lipca złożyć wniosek o przyznanie stypendium mieszkaniowego. Otrzymać je może nawet 20 najlepszych maturzystów!

Jest o co walczyć! Akademiki Politechniki Białostockiej mają świetną lokalizację. Tuż obok mieszczą się cztery wydziały uczelni: Informatyki, Mechaniczny, Elektryczny, Budownictwa i Nauk o Środowisku, a także Biblioteka PB, Akademickie Centrum Sportu oraz Klub Gwint. Wygodnie i szybko można stąd dojechać na Wydział Architektury przy ul. Oskara Sosnowskiego oraz Wydział Inżynierii Zarządzania w Kleosinie. W pobliżu akademików są też stacje rowerowe i zielony Park Zwierzyniecki.

Pokoje studenckie wyposażone są w standardowe meble: 2 łóżka, biurka, krzesła, regały, szafki. Łazienka z prysznicem jest wspólna dla dwóch pokoi. Posiłki można przygotować w ogólnodostępnych, nowocześnie urządzonych kuchniach. Do dyspozycji jest pralnia, suszarnia oraz pomieszczenia do przechowywania rowerów. Mieszkańcy akademików mają dostęp do Wi-Fi oraz bezpłatnego parkingu.

🔵 Kto może się ubiegać o stypendium mieszkaniowe w programie „Akademiki za dobre wyniki”?

Warunkiem jest:

• przystąpienie do części pisemnej egzaminu maturalnego w 2022 roku z przedmiotów na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym i uzyskanie z co najmniej 1 przedmiotu nie mniej niż 85% punktów możliwych do zdobycia,
  • zakwalifikowanie na pierwszy rok studiów stacjonarnych pierwszego stopnia prowadzonych na Politechnice Białostockiej,
  • złożenie w terminie do 29 lipca wniosku o przyznanie stypendium mieszkaniowego.
🔴 Co należy zrobić, żeby skorzystać z programu „Akademiki za dobre wyniki”?
  1. Zapoznaj się z Regulaminem ⬇️
  2. Wypełnij druk Wniosku ⬇️
  3. Wypełnione i podpisane dokumenty (Wniosek) złóż w terminie do ⚠️29 lipca (do godz. 15) do biura Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji Politechniki Białostockiej (budynek Biblioteki Politechniki Białostockiej, ul. Zwierzyniecka 16 – I piętro,  pokój P1/7) (kontakt)
  4. Lista laureatów stypendium mieszkaniowego zostanie ogłoszona nie później niż 20 sierpnia 2022 r.
  5. Laureaci zobowiązani są do złożenia Oświadczenie dla potrzeb podatku dochodowego od osób fizycznych

Dokumenty:

🟢 Jak się mieszka w akademikach Politechniki Białostockiej? Obejrzyj film