Teraz oceniają studenci! Wypełniając ankietę w USOSweb można wygrać dzień wolny lub nagrodę dla wydziału

01-06-2022
grafika akcji dot. ankiet studenckich
W systemie USOSweb oraz aplikacji Mobilny USOS PB są już dostępne ankiety studenckie za semestr letni roku akademickiego 2021/2022. Wypełniając je studenci i doktoranci Politechniki Białostockiej mogą ocenić pracę swoich wykładowców i wyrazić opinię o warunkach studiowania. Termin wypełniania ankiet mija 18 września.

W badaniu mogą uczestniczyć wszyscy studenci i doktoranci PB. Udział jest dobrowolny i anonimowy (z zachowaniem obowiązujących w naszej uczelni przepisów dot. ochrony danych osobowych). Ocenie podlegają nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia dydaktyczne, zakończone w danym semestrze akademickim.

Twoja opinia jest ważna

Ankiety są dostępne w systemie USOS oraz Mobilny USOS. Z menu należy wybrać [DLA STUDENTÓW], następnie: [Moje studia – ankiety; moje ankiety].

Wypełnienie kwestionariusza zajmuje tylko kilka minut, jednak ważnym źródłem informacji o tym, jak studenci i doktoranci PB oceniają pracę swoich nauczycieli oraz o tym, jak odbierają warunki, w których studiują. Rzetelne i systematyczne wypełnianie ankiet przez studentów i doktorantów pozwala poprawić jakość kształcenia w Politechnice Białostockiej.

Wyniki ankiet studenckich – w formie raportów – są przekazywane Rektorowi, Prorektor ds. kształcenia, Prorektorowi ds. nauki, Działowi Jakości Kształcenia, Dziekanom, Dyrektorowi Szkoły Doktorskiej, kierownikom studium oraz wydziałowym komisjom ds. jakości kształcenia.

Oceniaj i wygrywaj!

Wypełniając ankiety, zarówno w semestrze zimowym, jak i letnim, bierzesz udział w konkursach. Można w nich wygrać wolny dzień od nauki albo nagrodę rzeczową, z której skorzystają wszyscy studenci na wydziale.

• „Dzień za ankietę”

Wolny dzień od zajęć dydaktycznych ogłosi dziekan tego wydziału, na którym próg wypełnionych przez studentów ankiet osiągnie 51%.

Jeśli próg wypełnionych ankiet na całej uczelni przekroczy 40% – dzień wolny ogłosi Rektor.

• Konkurs „Najlepszy wydział”

Laureatem Konkursu zostaje Wydziałowa Rada Samorządu Studentów tego wydziału, który uzyska najwyższy procentowy wynik wypełnionych ankiet (łącznie z semestru zimowego i letniego) liczony w odniesieniu do ogólnej liczby ankiet udostępnionych na wydziale w semestrze zimowym i letnim.

Wartość i rodzaj nagrody – która będzie przeznaczona na potrzeby społeczności studenckiej wydziału – ustali Wydziałowa Rada Samorządu Studentów w porozumieniu z prorektorem ds. kształcenia.

Zapraszamy do wypełniania ankiet!

Podstawy prawne:

Zbiorcze wyniki ankiet