Finał akcji „Wyprawka dla dzieci z Ukrainy”

06-04-2022
Finał akcji "Wyprawka dla dzieci z Ukrainy" na Politechnice Białostockiej

🇺🇦 Допомога для України у Білостоцькому технологічному університеті (переклад статтi нижче ⬇️⬇️⬇️)

W dniach 26, 28 i 29 marca 2022 roku na naszym Wydziale odbyła się zbiórka na rzecz dzieci z Ukrainy, rozpoczynających edukację w białostockich szkołach. Przedsięwzięcie pn. „Wyprawka dla dzieci z Ukrainy” zostało zorganizowane przez członków studenckich kół naukowych WIZ, którzy połączyli siły i zaangażowali się razem w pomoc potrzebującym. Dzięki hojności naszych wspaniałych studentów udało się skompletować 35 plecaków, w których znalazły się artykuły szkolne i plastyczne (o łącznej wartości ok. 4000 zł.).

Finał akcji odbył się 5 kwietnia 2022 roku w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie nastąpiło oficjalne przekazanie wyprawek na ręce Wojewody Podlaskiego pana Bohdana Paszkowskiego oraz Wicewojewody Podlaskiego pana Tomasza Madrasa. Naszą społeczność akademicką reprezentowali: pani Dziekan WIZ, dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB, dr Marta Jarocka, prof. PB oraz studenci: Angelika Remiszewska i Michał Śnietka (SKN Logistyki LogiSQUAD) oraz Piotr Krakowiecki i Kacper Kondzior (SKN Industry 4.0). Przygotowane plecaki z wyprawkami trafią do ukraińskich dzieci i młodzieży, które zakwaterowane są w ośrodkach wojewody podlaskiego i które już rozpoczęły lub w najbliższym czasie zaczną naukę w polskich szkołach.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za Waszą hojność 😉. Dziękujemy również zaangażowanym w akcję studentom oraz opiekunom kół naukowych. Mamy nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie wspólne przedsięwzięcie 😉.

🇺🇦 Допомога для України у Білостоцькому технологічному університеті

Фінал акції ” Речі для дітей з України”

26, 28 та 29 березня 2022 року на нашому факультеті відбувся збір коштів для дітей з України, які починають навчання в школах Білостока.  Проект під назвою  Організатором « Речі для дітей з України» стали учасники студентських наукових клубів JMA, які об’єдналися та взялися за допомогу нужденним.  Завдяки щедрості наших чудових студентів нам вдалося укомплектувати 35 рюкзаків зі шкільним і художнім приладдям (загальною вартістю близько 4000 злотих).

Фінал дійства відбувся 5 квітня 2022 року в Підляському воєводському управлінні, де відбулася офіційна передача лаєток Воєводі Підляському пану Богдану Пашковському та заступнику Воєводи Підляського пану Томашу Мадрашу.  Нашу академічну спільноту представляли: пані декан WIZ, д-р хаб.  інж.  Катажина Галічка, проф.  PB, д-р Марта Яроцька, проф.  PB та студенти: Анжеліка Ремішевська та Міхал Снєтка (SKN Logistyki LogiSQUAD) та Пьотр Краковіцкі та Кацпер Кондзьор (SKN Industry 4.0).  Підготовлені рюкзаки з  речами поїдуть до українських дітей та молоді, які розміщені в осередках Підляського воєводства і які вже розпочали або незабаром розпочнуть навчання у польських школах.

Ми дякуємо всім жертводавцям за вашу щедрість 😉.  Також ми хочемо подякувати студентам та керівникам наукових гуртків, залучених до акції.  Сподіваємось, це не остання наша спільна справа 😉.