Erasmus+ w smartfonie

20-01-2021
Komisja Europejska uruchomiła nową aplikację mobilną Erasmus+. Ma ona pomóc w zorganizowaniu wyjazdu studentom, wolontariuszom, stażystom i innym zainteresowanym.

Aplikację stworzono z myślą o tych, którzy lubią mieć wszystkie sprawy organizacyjne pod ręką – we własnym smartfonie.

Co to jest Erasmus+ Mobile App i do czego będzie służyć?

Nowa wersja Erasmus App jest elementem inicjatywy Europejskiej Karty Studenta (European Student Card Initiative), której celem jest ułatwienie studentom wszelkich procedur związanych z wyjazdem na Erasmusa, w tym:

• elektronicznego złożenia wniosku wyjazdowego,
  • dostępu do katalogu przedmiotów oferowanych studentom przyjeżdżającym na uczelnię przyjmującą,
  • uzgodnienie i podpisanie porozumienia o programie zajęć w wersji elektronicznej (On-Line Learning Agreement),
  • dostępu do informacji bytowych i kulturalnych dotyczących uczelni przyjmującej i jej otoczenia,
  • dostępu do systemu wsparcia językowego On-line Linguistic Support.

Erasmus+ Mobile App pomyślana jest zatem jako punkt kompleksowej informacji i obsługi mobilnego studenta, bez uciążliwych formalności związanych z obiegiem dokumentów papierowych – a to wszystko w zasięgu ręki, po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu mobilnym.

Czy aplikację można już zainstalować?

Erasmus+ Mobile App jest już dostępna i można pobrać na smarfona z Google Play oraz Apple App Store. Program nie ma jednak w tej chwili pełnej funkcjonalności z uwagi na stopniowe wdrażanie powiązanych narzędzi przez uczelnie europejskie przygotowujące się do nowej fazy programu Erasmus+, który rozpocznie się od roku akademickiego 2021/2022.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak studenci mogą skorzystać z aplikacji Erasmus+ i jej dalszym rozwoju?

Zarejestruj się, aby dołączyć do wydarzenia online, które odbędzie się 28 stycznia 2021 r. Szczegóły na stronie: New Erasmus+ app launch event (europa.eu)

Informacje:

Erasmus+ Mobile App erasmusapp.eu